Menu

Anemia u małych dzieci

Mój synek ma 15 miesięcy, okazało się ostatnio po badaniach że ma anemie, podejrzewałam od jakiego czasu bo był blady, stracił apetyt, zrobiły mu się zajady. Lekarz przepisał mu żelazo w syropie i po miesiącu miałam przyjść na kontrolę, jednak wyniki się nie zmieniły. Czy któraś z Mam miała taką sytuację, jak dalej wygląda leczenie i jak szybko jest szansa na powrót do zdrowia?

AnnaZZ
 3020  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie anemia u dziecka

Odpowiedzi

norbik
Ja jak byłam mała to miałam anemię i pamiętam że leczenie trwało dosyć długo.Ale wszystko zależy od organizmu i diety.Postaraj się podawać małemu dużo produktów bogatych w żelazo-sałata buraczki żółtka jaj,mięso.Życzę powodzenia!
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
carla1978
Pamiętaj, że w zwalczaniu anemii najważniejsza jest systematyczność, czas podawania żelaza. A to dlatego, że z podawanej dawki żelaza wchłania się najczęściej tylko około 10%. Reszta jest wydalana przez przewód pokarmowy. Dlatego należy podawać maksymalną dawkę, która może być tolerowana przez dziecko.
hogata
Podawaj dziecku żółtko i mięsko oraz preparaty które przepisał ci lekarz.
PaniMisiowa
Tyle znlazłam na ten temat: "Aby wyrównać wszystkie niedobory w magazynach tkankowych preparaty żelaza powinny być podawane przez co najmniej 2-3 miesiące. Ważne jest stosowanie właściwej diety, to znaczy zwiększenie spożycia czerwonego mięsa, ryb, jarzyn, żółtka jaj oraz soków i owoców zawierających witaminę C. Dużo żelaza zawierają również: natka pietruszki, rośliny strączkowe, rodzynki, morele, orzechy i papryka. Należy ograniczyć spożycie czarnej herbaty, kawy naturalnej, mleka krowiego oraz mąki i kasz."
matek
Anemia utrzymuje się być może, ponieważ nie jest spowodowana niedoborem żelaza. Przyczyn anemii może być o wiele więcej. Polecam artykuł na http://anemia-u-dzieci.blogspot.com Nie wiem, jakie żelazo podawałaś dziecku, ale niektóre formy żelaza są bardzo mało wchłanialne. Zwłaszcza w postaci wyizolowanej.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.