Menu

anemia u niemowlaka

hej dziś kuzynka odebrała wyniki i okazało się że jej 2mc synek ma anemię, kuzynka karmi go piersią i dokarmia wieczorem butlą bo taki głodomorek, dziecko rośnie i przybiera na wadzę bardzo ładnie,
wyniki robiła dlatego że lekarz na szczepieniu wykrył szmery na serduszku ale nie kazał się przejmować co podobno co drugi niemowlak ma takie szmery, czy mogą one być powiązane z tą anemią może u któreś z was też dzieci miały anemię , jak coś wiecie na ten temat to proszę o odp. ,muszę kuzynkę pocieszyć

edyta2010
 1300  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie anemia niemowlę

Odpowiedzi

MamaMaya
moja miała anemię - jak miała 3mce to wylądowałyśmy z tego powodu w szpitalu bo jej poziom hemoglobiny ciągle spadał i lekarka sie wystraszyła, w szpitalu powiedziano ze co oni moga poradzic na anemię - trzeba podawac żelazo i kwas foliowy i powtorzyc badania, ale nigdy nikt nic nie wspominal że to może mieć związek z sercem dziecka. byłysmy też na wizycie u hematologa ale potem wyniki krwi sie poprawiły. teraz mała ma 1,5 roku i mimo że hemoglobine ma w normie to poziom żelaza strasznie niski, anemia to takie błędne koło - ale ona ma to po mnie....
zona
moja ma szmery na serduszku i nie ma anemi za to ma alergie. zdrowka zycze.
LaMandragora
A slyszalyscie dziewczyny o anemii fizjologicznej?

"Zwana też niekiedy anemią fizjologiczną jest uważana za zupełnie normalne zjawisko u niemowlaka. Jest ona spowodowana rozpadem hemoglobiny płodowej i pojawieniem się właściwej hemoglobiny oraz przejściowym niedoborem erytropoetyny - hormonu niezbędnego do powstania czerwonych krwinek. Zaraz po urodzeniu we krwi dziecka spada stężenie hemoglobiny oraz czerwonych krwinek. Ten spadek jest największy w trzecim i czwartym miesiącu życia dziecka*.

Maluszek może mieć blade usta i paznokcie oraz spojówki. Dziecko niekiedy sprawia wrażenie ospałego i zmęczonego. anemia zwykle nie wymaga leczenia, organizm poradzi sobie z nią sam. lekarz może jednak zlecić badanie krwi, gdy stan malca go niepokoi. Jeśli okaże się, że poziom hemoglobiny spadł poniżej minimalnego, to dziecku trzeba będzie podać doustnie żelazo w postaci kropli, witaminy C i D oraz kwas foliowy. Witaminy te wspomagają przyswajanie żelaza. "


(awve)
PatrycjaM
Syn miał badanie krwi jak miał 6miesięcy był tylko na piersi. Dodam ze anemia nie była silna. lekarz dał żelazo ale bałam sie długo dawać bo ponoć psuje zeby. Ma tendencje do "złej" krwi. Rozdrabniałam Spiruline(1/4)i na łyżeczkę wyniki były dobre. Szmery jedna pani doktor tez stwierdziła ale powiedziała to tak jakby nic to złego nie było. Oczywiście ja nie mogłam o niczym innym myśleć. pojechaliśmy prywatnie i wszystko ok. U małych dzieci ponoć się tak zdarza. Ma 3latka i zdrowy .
MamaMaya
@LaMandragora no to moja dokładnie w tym okresie o którym piszesz miała anemię, ale do ospałych to ona nie należała (krejzolka)
LaMandragora
@MamaMaya... dlatego tam pisze, ze dziecko "moze miec", ze dziecko "niekiedy sprawia wrazeni ospalego"... "moze", "niekiedy"... czyli nie zawsze i niekoniecznie.(kciuki)
edyta2010
Dziękuję wszystkim za dobre wiadomości
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.