Menu

angielski - w jakim wieku zaczac?

hej, moze troche kontrowersyjny temat mianowicie kiedy uwazacie ze mozna dziecko zaczac uczyc angielskiego? bo zdania sa podzielone.

krisa
 837  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie angielski

Odpowiedzi

Magdzik
Uważam, że im młodsze dziecko, tym więcej przyswaja, ale z drugiej strony niech najpierw się nauczy poprawnie mówić w ojczystym języku, a potem w innych:) Jednak widzę po swojej 3,5-letniej córce, że to byłby dobry pomysł i od przyszłego roku mam zamiar ją zapisać w przedszkolu na dodatkowe zajęcia właśnie z angielskiego. W tym nie widziałam sensu, ale ogląda różne bajki edukacyjne, gdzie razem z widzami postacie bajek liczą i moja córa doskonale umie policzyć do 10. po angielsku(grins) Nie żebym się chwaliła, ale widzę, że córka jest już gotowa do nauki angielskiego(kciuki)
jola75
w naszym przedszkolu angielski jest w programie i kazdy 3 latek zaczyna nauke angielskiego.i takie 3-4 latki licza licza do 10 ,znaja kolory.nazwy zwierzatek itd
karolcia514
wydaje mi sie ze wiek 3 lata jest dobry na rozpoczęcie nauki j.angielskiego u nas tak jak u joli75 nauka języka jest w programie wiec wiki zacznie się go uczyć już od września :)
amalka
Krzysio ma angielski w przedszkolu + mamunia uczy go w domu (grins) Ale nie ma ciśnienia. Po prostu czasem wypowiadam jakieś słowo/ zdanie po polsku i powtarzam po angielsku (kciuki) Mały ma 4 latka.
Grosik007
ja uważam ze jak najwcześniej! Dziecko bardzo szybko przyswaja języki! Może nie przez uczenie gramatyki czy mowy, ale chodzi mi bardziej o obsłuchanie się! Można mówić do dziecka po angielsku albo np czytać angielskie ksiażeczki! Moim zdaniem to procentuje przy późniejszej nauce mówienia!
sara7777
zgadzam się z dziewczynami, im szybciej tym lepiej( o ile oczywiście dziecko nie ma problemów z mową wymagających regularnych wizyt u logopedy)
babooshka
A ja uważam że młoda ma jeszcze czas, stwierdziłam że lepiej niech w 100% opanuje polski język by móc przyswajać nowy. No i podjęłam decyzję, że młoda (aktualnie ma 3,5 roku) zacznie się uczyć angielskiego od września.
clyde22
Odkryłem, że nasz 2,5 latek zaczyna coś po angielsku liczyć... Takie szwargoty pierwszych cyfr... Chyba siostry podsłuchiwał... Albo Lippy and Messy...
Marnuje się chłopak w domu ;)
tymianek
mój ma ponad 4 lata i dopiero od września planuję go zapisać na angielski ( będzie miał wówczas 5 lat), ponieważ widzę, że ma po mnie "zdolności" lingwistyczne i go to mało interesuje. Ale ogólnie uważam, że jeżeli dziecko jest gotowe na naukę języków, to można zaczynać jak najwcześniej. Jednak najważniejsze wg mnie jest "osłuchanie" z językiem i puszczanie płyt w domu, a nie 30 min 2 x w tyg w przedszkolu, w grupie 20 osobowej.
kreskah
w naszym przedszkolu też jest angielski- w każdej grupie, codziennie, program dostosowany do wieku dziecka.
moja córcia ma 2 latka, jest w klubie malucha, ale chwilowo razem z grupą trzylatków, ma ten angielski, ale jej specjalnie nie interesuje,woli biegać :) a Panie nie naciskają.
dopiero ruszyła z mową, mówi dużo, ale bardzo po swojemu, trzeba ją znać, żeby zrozumieć, ale ostatnio zdziwiłam się, bo zaczęła śpiewać angielskie abc. fakt im młodsze dziecko, tym ta nauka bardziej naturalna.
w październiku skończy trzy lata, myślę, że chętnie będzie wtedy uczestniczyć w tych zajęciach.
lola86
U nas w przedszkolu od 4 roku życia jest angielski , ale nie obowiązkowo . Moja sąsiadka ma 8 lat ,i tego roku była tłumaczem dla swojej mamy na wycieczce . Moja mała tez z pewnością na niego pójdzie . Bo uważam ze angielski jest ważny .A ja umiem tylko rosyjski i niemiecki i jeszcze mi się w życiu nie przydał
kreskah
ponadto zauważyłam, że Panie w przedszkolu wplatają słówka angielskie do codziennych czynności, np mówią, "zaraz będzie obiad- dinner"- to jest to, o czym pisze @tymianek- dziecko musi się osłuchać i powtarzać, 0,5 godz 2 razy w tygodniu dużo nie da, bez dodatkowej pracy.
uśmiałam sie ostatnio, mala miała motylka na rączce po powrocie z przedszkola, pytam- kto Ci narysował motylka?, a ona: "Pani Hello" :) jak się okazało tak dzieci mówią na Panią, która uczy angielskiego :)
lilu
Pewnie ze jest sens. Wazne zeby takiego czterolatka nie zniechecic wiec uczyc poprzez zabawe, tak nam doradzila znajoma pedagog. Uzywac gier eudykacyjnych np. "Lotto animals" jaki my uzywalismy i sie sprawdza
Gosi24
moj syn ma 4 lata i jest trzy jezyczny.mieszkam w holandii,wiec maly mowi po polsku, holendersku i angielsku(poniewa z mezem wczesniej porozumiewalam sie w tym jezyku).dzieci sie szybko ucza i tak jak dziewczyny pisaly im wczesniej tym lepiej.
madzia3
my mamy fajna gre
http://adamigo.pl/szukaj/snap/0/
madzia3
mysle ze juz od najmlodszych lat, jest sporo gier edukacyjnych opartych na prostej nauce podstw jezyka, na przyklad ten zestaw z Adamigo
http://adamigo.pl/szukaj/english/0/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.