Menu

angina

Byłam z maluszkiem na pogotowiu i okazało się, że ma powiększone migdałki, na razie bez antybiotyku, bo już brał 3 tygodnie, ale przepisała mi Pani doktor tantum verde, pulneo, diphergan i syrop prawoślazowy, robię też inhalacje z soli fizjologicznej, a pytanie brzmi; czy taki stan zapalny do poniedziałku może przerodzić się w anginę?? Czy zawsze trzeba podawać antybiotyki?? Jak objawia się angina???, bo w necie znalazłam sprzeczne info, mały bawi sie, trochę marudzi, ale to przez ząbki, je ładnie, pije, co prawda ma pupę odparzoną, ale kupki są ok, podaję lacidofil i smaruję maścią pośladkową na receptę.

ps. dla mam, które wiedzą o co chodzi- nie zostałam zmierzona, ani skomentowana, było całkiem miło.

milcia22
 746  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie angina migdałki

Odpowiedzi

milcia22
no mój też nie gorączkuje, ale boję się, że zrobi mu się ropień i może się nawet udusić
milcia22
ma niecałe 17 miesięcy
beatka7623
Kochanie nie udusi się A angina tez nie jest aż taka straszna ale moze sie przerodzić w anginę A anginę trzeba leczyć antybiotykami (choć ja siebie nie leczę )
milcia22
chodzi o to, że ma powiększone migdałki, ale to jeszcze nie angina i boję się, że te leki nie pomogą i najczarniejsze mam myśli, a można to leczyć w domu czy lepiej szpital??
Achcha
jak go inhalujesz to mu nic nie będzie, tzn. nie udusi się. Dziecko jak ma duszności to jest osowiale, śpiące, blade. Anginę na pewno poznasz po charakterystycznym smrodku z ust i "białych serach" (tak nazywaliśmy czopy na migdałach(grins) ) w gardle.
beatka7623
W domu kochanie od szpitala to ty się trzymaj z daleka Tam to dopiero infekcje są
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.