Menu

angina

słyszałam ze przy anginie można czasem zjeść loda...ponoć pomaga? ktoś słyszał coś podobnego?????????(prezent)

kjkulasza
 563  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko choroba

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Tez tak kiedys słyszałam.
Madzik8889
Ja słyszałam że czym się zarazisz tym się lecz czyli np. boli Cie gardło bo zjadłeś loda?-lecz lodem jeśli przez zimne napoje to leczyć zimnymi napojami. Pozatym jak ma się usówane migdałki to obowiązkowe są zimne napoje i lody więc jakaś prawda w tym jest:)
MamaMaya
podobno te bakterie w gardle nie lubia właśnie zimnego (grins)
Beki
Anginę leczy się zazwyczaj antybiotykami, więc po co jeszcze lody.
mala21
tata ttwierdzi że jak tylko zaczyna go gardło boleć to zjada kilogram lodów- jeszcze w życiu dzięki temu anginy nie miał. Ja często miewam i to ropne- lody wtedy jem, niezauważyłam żeby to szkodziło a gardło mniej boli
sque
tak, od ciepłego namnażają się bakterie, dlatego przy anginie nie są polecane jedzenie ciepłych potraw czy picia ciepłej herbaty. Jako dziecko często miałam anginę i lekarz zazwyczaj kazał mi kupić litr lodów i co godzinę zjadać łyżkę i pomagało, mniej mnie bolało i szybciej przeszło, antybiotyki już mi za bardzo nie pomagały, bo za często chorowałam, więc tak mnie leczono pomocniczo.
aangelek21
Ja słyszałam o tym, ale kiedyś w serialu na "na dobre i złe" (grins) a tam lekarze najlepsi (grins)(grins)(grins)
beatka7623
Słyszałam i stosowałam (kciuki)(kciuki) Pomaga (kciuki) Choć ja nie przepadam za lodami ale lepsze one niż tablety na gardło
Jedzenie lodów zmniejsza ból gardła To nawet lekarze twierdzą i zalecają (kciuki) Oczywiście prawdziwi z dyplomami (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.