Menu

....anieta do wczesniejszego pytania.....

Na co skierujesz i wykorzystasz potencjal intelektualny malego dziecka(2 do l)

potencjal inelektualny dziecka kieruje na:

aniula
 1478  43

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie nauka male dziecko zabawa

Odpowiedzi

amalka
Ciężko wybrać jedną odpowiedź (grins)
aniula
niektórzy maja sprecyzowane poglądy , sugerując innym gorszy wybór(pokoj)
xkasiulax
ostatnia odp.
MaLaCzarna
prace plastyczne
ajrian
Aniula jeśli uważasz,że ja sugeruje komukolwiek gorszy wybór to jesteś w błędzie.To Ty przecież napisałaś po moim poście o tym jak uczę czytać mojego trzylatka,że wymagam od niego za dużo.
Ja po prostu pokazuję synowi rózne rzeczy przez zabawę- wybiera on sam.
Dzięki tej metodzie,którą pracujemy na pewno intelektualnie odstaje od rówieśników.Ale nie dlatego,że taki się urodził tylko dlatego,że poświęcałam mu od maluszka dużo czasu.Być może w inny sposób niż normalnie robią to mamy. Mojego trzylatka nie interesuje infantylna zabawa autkami ale np chętnie zapamiętuje marki aut i raczej się myli.Zna też budowę auta czy roweru,ma świetny słuch muzyczny choć nikt z rodziny za bardzo muzykalny nie jest.To wszystko jest zasługą tego,że pokazane zostały mu inne rzeczy niż te,które sam potrafiłby zaobserwować llub których nauczyłby się od równieśników.
Zamiast oglądania ksiązeczek z obrazkami woli gazety Auto świat albo encyklopedie tematyczne.

W tym wszystkim jest oczywiście czas i miejsce na prace plastyczne( ale są to szczegółowe rysunki aut lub "pisanie książki" o autach),na jak to napisałaś dowolne poznawanie świata- czyli np pomaganie mi w mieszaniu farb albo wyrabianiu gliny.
Niestety zabawa prostymi przedmiotami nie wchodzi w grę,no chyba,że można pod to podpiąc liczenie kapsli czy zapałek:)
ajrian
raczej się nie myli- miało być
krasna1
też się chichram :)
natuuusia19
wiki bawi sie wszystkim... czesto do yboru ma wiele zabawek lib zabaw i to ona podejmuje decyzj... z jej wyborow zaowazyam, ze kieruje sie bardzo w str muzyki i kuchni
Beki
no masz babo placek, się narobiło.. hehehe nie spodziewałam się takich rewelacji zaglądając tutaj (grins)(grins)(grins)
Nie powiem tego głośno, jak kończą takie dzieci.. nie powiem i już.
MaLaCzarna
3 letnie dziecko z gazetą w ręku typu: Auto Świat (wow) Nieeeeeeeee (smiech) Wie chociaż co czyta ? (smiech)
joana1983
Ciężko jest wybrać jedną odpowiedź. Mojej córeczce (13 miesięcy) pozwalam samodzielnie poznawać świat, ale też dużo śpiewamy (ona też), tańczymy, chodzimy na spacery, karmimy razem gołąbki. Pokazuję jej jak się rysuje kredkami. Tak więc jej potencjał nie jest przeze mnie ukierunkowany. Robimy wszystkiego po trochu(krejzolka)
joana1983
Ah, nie przeczytałam o co tak naprawdę chodzi w pytaniu(smiech)(smiech)(smiech)
ajrian uważam, że nie masz się czym denerwować. Wychowujesz swoje dziecko tak jak uważasz, a jeśli wypowiadasz się na forum to inni też mają prawo odnieść się do Twojej wypowiedzi. Ja nie widzę w tej ankiecie krytyki Twojej osoby(kwiatek)
Ja też pokazuję córeczce gazety, ale oglądamy przede wszystkim książeczki, bo to jest dostosowane do jej wieku. Co z tego, że moje dziecko będzie umiało liczyć do 20 w wieku 2,5 roku jak nie znajdzie wspólnego języka z żadnym innym dzieckiem, bo jego język i zainteresowania będą znacznie odbiegały od zainteresowań i języka innych dzieci. Tutaj widzę zagrożenie takiego ukierunkowywania potencjału dziecka. Ale to jest oczywiście tylko moje zdanie, a nie krytyka Twojego sposobu wychowywania synka(kwiatek)
Beki
aaa dodam tylko, że poznawanie przez trzylatka marek aut to nic szczególnego.. mojej przyjaciółki jeszcze wówczas niespełna trzylatka rozpoznawała marki aut i to nie dla tego że matka poświęcała temu wyjątkowo dużo czasu, tylko podczas spacerów młoda pytała się o marki aut, a ojciec opowiadał... to wszystko..
Beki
A moja Bi, kiedy ogląda bajkę na komputerze (świnka peppa lub klub przyjaciół myszki miki) i zachce jej się siusiu, włącza sobie pauzę,biegnie siku i wraca - wciska play.. wcale jej tego nie uczyłam. Ma prawie 2,5 roku.
krasna1
ja sama Brzechwę znam na pamięć
Beki
Geodzia, toż Brzechwa dla dzieci pisał.. Kapuścińskiego Jej poczytaj czy coś bardziej ambitnego... (grins)
MiJa
A mój mały autik potrafi liczyć do 30 (w tym do 10 w 3 językach),zna cały alfabet (oczywiście po polsku i angielsku),potrafi napisać każdą literkę i cyferkę ...ale za to nie potrafi wypowiedzieć zdania złozonego z 4 wyrazów. Nawet te trzy wyrazowe ,które się powoli pojawiają w jego mowie najczęsciej brzmią "mama mieć mama dać". Z ankiety nie jestem w stanie wybrać jednej opcji...właściwie to chyba nawet mojej tam nie ma(grins) Potencjał moich dzieci jest jeszcze tak wszechstronny ,że przez zabawę staram się rozwijać całokształt a nie skupiam się na jednym...
MiJa
ps. Jestem złą mamą gdyż moje dzieci w kolekcji swoich zabawek mają też chińskie tandety(grins)
Beki
Geodzia, ale czasem jak po polsku już obejrzy wszystkie odcinki (na you tube) zaczyna oglądać po angielsku, hiszpańsku.. generalnie w różnych językach.. to wiesz, ja jej tam nie ograniczam (grins)(grins) niech się dziecię edukuję (grins)
Beki
a skąd wiesz, że nie ma córki??? z nią to nigdy nic nie wiadomo.. (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.