Menu

Antybiotyk a spacer

Witam. Dziewczyny moja córeczka(4,5 roku) ma pierwszy raz w swoim życiu antybiotyk i nie wiem kiedy można pierwszy raz wyjść z nią na dwór. Pije od piątku dzisiaj jest 4 dzień jak dostaje. I mam takie pytanko kiedy można wyjść z nią na dwór. W piątek idziemy na kontrole dopiero. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

iwona1985
 721  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie antybiotyk dziecko choroba

Odpowiedzi

amalka
Zawsze trzymałam Krzysia w domu do czasu, aż "wybrał" cały antybiotyk i jeszcze 2-3 dni po odstawieniu leku.
MaLaCzarna
Za wcześnie.
karolcia514
U mnie tak jak u @amalki
karolincia
Wszystko zależy od samopoczucia dziecka od tego na co było chore i od pogody
Beki
Spacer - nie. Przede wszystkim organizm jest wyjałowiony, osłabiony przez antybiotyk i może znów coś załapać... wówczas może dojść do powikłania pierwotnej choroby.
ryzawa535
Antybiotyk do konca bral moj synek dwa dni po antyb.wyszlismy na krotki spacer
natuuusia19
wychodzimy mniej wiecej 2 dni po wybraniu antybiotyku
karolincia
Wyłamię się moje dzieci wychodziły na czwarty piąty dzień brania antybiotyku przy ładnej pogodzie i na krótko, nie chorowały gorzej, jednak powietrze im krzywdy nie zrobiło, natomiast zawsze lepiej lekarza spytać przy pewnych chorobach wychodzić po prostu nie wolno
Nena
U mnie jak karolincia, jeśli nie ma goraczki to na dwor, świeże powietrze nie zaszkodzi.krótki spacer, odpowiedni ubior i milej zabawy.
ada410
No i do piątku powinna zostać w domu. Nie wiem na co jest ten antybiotyk, ale jeżeli jest to coś w stylu grypy, to się ją powinno porządnie wyleżeć w łóżku. Tym bardziej, że w taką pogodę jaka jest za oknem można jeszcze bardziej dziecku zaszkodzić...
P.S.
A lekarz który przepisał te lekarstwo nic nie mówił o zaleceniach co do leczenia? Zdrówka życzymy (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
piasekpustyni
No gdzież na dwór, jeszcze w taką paskudną pogodę gdzie wiatr jest ostry... absolutnie bym nie wyszła.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.