Menu

antybiotykoterapia

Dziewczyny jak chronić organizm przed wyniszczeniem. Przez miesiąc muszę zażywać antybiotyk i bardzo boję się skutków ubocznych. Może wy wiecie jak się wzmocnić. W aptece powiedzieli mi że nie ma sensu teraz łykać, dopiero po antybiotyku. Dodam, że karmię piersią.

99goga99
 572  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie antybiotyki

Odpowiedzi

Tosia
zgadzam sie z Edyta... ponadto warto wzmocnic organizm jedzac wiecej bialka... gotowane mieso badz ryby... (kciuki)
Agula80
trilac, lakcid czy co tam innego lekarz powinien przepisać razem z antybiotykiem (krejzolka) dostępny lakcid bez recepty, trzeba pamiętać że trzyma się go w lodówce i zeby nie przeleciał to trzeba wczesniej go wyjąć przez zażyciem rozpuścić w wodzie chwilke odczekać zeby ożyły bakterie i dopiero zażyć. no i kefirki maślanka zsiadłe mleko i wszystko co tam jeszce dziewczyny wymieniją to nawet dobre rady :D(kciuki)
mammma
probiotyki, koniecznie. zażywaj regularnie w przerwie pomiędzy dawką antybiotyku. poradź się lekarza, kiedy najlepiej wziąć. do tego produkty mleczne. no i takie ogólne zasady: nigdy nie bierz leków na pusty żołądek, popijaj tabletkę wodą (nie sokiem owocwym, czy herbatą lub kawą)...
moniula
kochana, w aptece sa preparaty, ktore ochraniaja żołądek i flore bakteryjna. prawde mowiac nie wiem czy wszystkie sa na recepte, czy mozna jakies dostac bez. dziwi mnie, ze przy tak dlugiej kuracji antybiotykami Twoj lekarz sam nie wyszedl z inicjatywa zeby Ci zaproponowac takie leki. w takim razie sprawdz w aptece i upomnij sie u lekarza.
poza tym z domowych sposobow to muszisz pic duzo jugurtow, masladek czy kefirow. one pomagaja w odbudowie flory bakteryjnej i zapobiegaja wyjałowieniu organizmu.
powinnas tez scisle przestzrgac sposobu zarzywania antybiotykow.
orzech
przy antybiotyku warto brać także probiotyki ginekologiczne. antybiotyk pustoszy cały organizm, także narządy kobiece, co może skończyć się grzybicą. ja stosuję od jakiegoś czasu provag, probiotyk doustny i problemów nie mam.
cybulka
ja podczas brania antybiotyku stosowałam provag, żeby uniknąć grzybicy pochwy, kuracja trwała 20 dni.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.