Menu

antykoncepcja

czesc dziewczyny. mam problem, prosze o odpowiedz dziewczyny które są w tym temacie zorientowane. czy jak przestaje sie brac tabletki antykoncepcyjne (azalie miałam) dla matek karmiących w których nierobiło się 7 dniowej przerwy podczas której normalnie występowało krwawieniei zaczyna sie brac inne dla niekarmiących to trzeba zrobic przerwe 7 dniowąmiedzy azalią a nowymi tabletkami (cilesty mam) czy jak odstawie azalie to mam poczekac na okres i od 1 dnia okresu brac te nowe? pytam was ponieważ niemam możliwości zapyta o to mojego ginekologa ponieważ ma 3 tyg. urlop i zanim wróci będzie za późno jak dla mnie. do innego nie ide bo u nas cała rszta ginekologów to banda... nie dokoncze i dlatego w gre niewchodzi wizyta u innego. mam dylemat bo poniewaz brałam azalie w sposób ciągły bez 7 dniowej przerwy - niemiałam okresu i niewiem czy teraz sie pojawi a jak sie pojawi to kiedy skoro to bedzie pierwszy mój okres od prawie 2 lat (9 m-cy ciazy plus ponad rok karmienia i przyjmowania azalii) prosze o pomoc bo niewiem co robica na drugie baby jeszcze przyjdzie czas.. :-)

vanessa82
 980  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie antykoncepcja

Odpowiedzi

Milki
skoro teraz bierzesz "normalne" mam na myśli zwykłe hormony nie dla kobiet karmiących to musisz poczekać na okres i od pierwszego dnia okresu brać jak się skończą to siedem dni przerwy i kolejne opakowanie.
vanessa82
ALE JA JESZCZE TYCH NORMALNYCH WLASNIE NIE BIORE,jutro kończą mi się te dla karmiących - azalia i niewiem co dalej, kiedy zacząc brac te normalne - cilesty, ?
Milki
przecież napisałam że musisz poczekać na okres i od pierwszego dnia je brać, inaczej się bierze tylko na zalecenie lekarza a z tego co zrozumialam nie miałaś żadnego.
madziullka
mi gin mowil co innego.po pierwszym bralam dla kariacych potem przeszlam na te nie dla karmiacych i powiedzial zebym zachowala ciaglosc... czyli normalnie 7 dni przerwy i nastepne itd...
vanessa82
miki ja odniosłam się do tego pierwszego zdania twojego : "skoro teraz bierzesz "normalne" mam na myśli zwykłe hormony nie dla kobiet karmiących " - a chodziło mi o to że jeszcze ich nie zaczęłam brać bo niewiem od kiedy - ale teraz juz wiem :-) ślicznie dziękuje :-)
vanessa82
o rany a teraz widze zupełnie inna odpowiedz madziulki...
Milki
A TO Z ULOTKI: W pierwszym cyklu stosowania, przyjmowanie leku należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego (w sposób opisany powyżej).
madziullka
vanessa82 tak powiedzial mi gin i do tego sie zastosowalam... zachwac ciaglosc....
wiec zrobisz jak uwazasz...
Milki
Rozpoczęcie stosowania leku Cilest u kobiet wcześniej przyjmujących inny doustny złożony (estrogenowo – progestagenowy) preparat antykoncepcyjny.
W przypadku przejścia z innego złożonego, doustnego preparatu antykoncepcyjnego, stosowanie leku Cilest należy rozpocząć w okresie od 1 do 7 dni od przyjęcia ostatniej tabletki używanego w poprzednim cyklu preparatu antykoncepcyjnego. Przerwa między przyjęciem ostatniej tabletki preparatu poprzednio stosowanego, a przyjęciem pierwszej tabletki leku Cilest nie powinna być dłuższa niż 7 dni. W przypadku dłuższej niż 7 dni przerwy pomiędzy przyjęciem w poprzednim cyklu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej, a przyjęciem pierwszej tabletki leku Cilest konieczne jest zastosowanie skutecznej, dodatkowej, niehormonalnej metody antykoncepcji. Należy stosować ją przez tydzień, tzn. do czasu przyjęcia siedmiu tabletek leku Cilest.
Zaleca się, aby lekarze zapoznali się z zaleceniami dotyczącymi zmiany preparatu u pacjentek stosujących inne rodzaje antykoncepcji hormonalnej (np. system antykoncepcji transdermalnej, środki antykoncepcyjne w iniekcjach itp. zawarte w informacji o leku).

Rozpoczęcie stosowania leku Cilest u kobiet wcześniej przyjmujących inny doustny (zawierający wyłącznie progestagen) preparat antykoncepcyjny.
Przy przechodzeniu ze stosowania preparatu antykoncepcyjnego zawierającego wyłącznie progestagen, przyjmowanie leku Cilest należy rozpocząć w pierwszym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki poprzednio stosowanego preparatu. W okresie pierwszych 7 dni należy stosować dodatkową niehormonalną metodę antykoncepcji.

ZOBACZ sobie te co brałaś to są chyba jednoskładnikowe więc postępuj zgodnie z tym co mówi ulotka na ten temat, skoro gin nic nie powiedział.
vanessa82
oki dzięki śliczne :-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.