Menu

ANTYKONCEPCJA

Mam pytanie odnośnie antykoncepcji podczas karmienia piersią? Brałyście tabletki antykoncepcyjne podczas laktacji?? łatwo było wam zrzucić wtedy kilogramy? JAkie polecacie? A co sądzicie o spirali? ILe po porodzie można ją założyć?? Ile za nią płaciłyście?? Dużo pytań ale dzięki z góry za odpowiedź!:)))

Grosik007
 709  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie antykoncepcja

Odpowiedzi

Beki
Tabletki, laktacja i zrzucanie kilogramów nie mają ze sobą nic wspólnego.
Grosik007
Brałąm tabletki przed pierwszą ciążą! X lat temu Od tabletek wiele kobiet tyje:( Ostatnio przeczytałam że tabletki "nowej generacji" można brać podczas karmienia piersią! Pytam o doświadczenia! Interesuje mnie praktyka, dlatego zadałam to pytanie! PS# beki- tabletki zabezpieczenie przed niechcianą ciążą również podczas laktacji!!! Która może się okazać "zdradliwą" antykoncepcją! Pytam o zrzucanie kilogramów bo osobiście uważam że to ważne dla kobiety i jej zdrowia! Więc chyba to się jednak jakoś wiąże ze sobą!! Ale jestem zielona jeżeli chodzi o takie sprawy! I dlatego potrzebuje informacji!!
Beki
Brałam tabletki podczas karmienia piersią i dlatego napisałam, że nie mają nic wspólnego ze zrzuceniem kilogramów. Zresztą to nie prawda, że jak się karmi piersią to się chudnie.. niektóre chudną, ale karmienie nie jest warunkiem do chudnięcia. A tabletki co mają wspólnego? Wodę w organizmie zatrzymuje sól, a ówczesne tabletki są nowoczesne. Zresztą poczytaj sobie w necie lub porozmawiaj z ginekologiem.
P.S. nie używaj wykrzykników, bo to wygląda jakbyś krzyczała i się denerwowała.
Grosik007
aha:)
nie używam wykrzykników w tym celu:)
Taki już chyba mam styl pisania:)
Zamiast kropeczki:) Dzięki za odpowiedź o to mi chodziło
Czytałam dużo w necie, ale teoria to teoria praktyka jest bezcenna:)
Myślę już troszkę na zapas ale wolę mieć wcześniej pewność co do tematu
Ja nie schudłam w czasie laktacji:( Dlatego martwi mnie ten temat:(
Musiałam się namęczyć:( A teraz po drugim porodzie chciałabym mieć "ten" komfort...) wiadomo o czym mówię:)!
zosian
ja po pierwszej ciąży brałam Azalie-to takie tabletki antykoncepcyjne które można brać podczas karmienia piersią!(awve)dopóki się je przyjmuje nie występuje okres, jest to pigułka jednoskładnikowa. Nie wiem czy ma coś wspólneg z utratą lub przyrostem wagi-mnie po pierwszej ciąży zostało 6kg i w żadną strone nie ruszyło-ani nie przytyłam ani nie schudłam (krejzolka)
teraz jestem 5tyg po drugim porodzie i waga pokazuje 2 kg mniej niż przed ciążą, karmie ale nie widze zeby dodatkowo spadało!to chyba zależy od indywidualnych słonności-albo ktoś chudnie albo nie!
tlolek
po pierwszym porodzie brałam te specjalne dla mam karmiących -zle je tolerowałam, co chwila jakieś plamienia.
po drugim porodzie bardzo krótko karmiłam ale dość szybko zrzuciłam zbędne kilogramy.Stosowałam normalną antykoncepcje.
Dużo wg mnie zależy ile się zyska kg podczas ciąży.Co się jada....
tlolek
a co do spirali to trzeba się wstrzymać aż macica się "odbuduje" ok. 3-4 m-cy po porodzie.Koszt samego założenia u mojego gina to ok.500zł plus spirala.
pscolka1987
brałam Azalie i wszystko było oki nie tyłam normalnie spadałam z wagi po dziecku .......
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.