Menu

Antykoncepcja po porodzie

Jaką antykoncepcję zastosowałyście po porodzie?

Ania
 2352  7

Odpowiedzi

ivka
Ja stosowałam zastrzyki antykoncepcyjne DEPO-PROVERA. I dobrze na nie reagowałam. Wiem niestety, że u niektórych osób wzmaga się po nich łaknienie i przybywa parę zbędnych kilogramów. Kwestia organizmu zapewne.
paula80
Ja ponieważ i przed decyzją o dziecku stosowałam doustną antykoncepcję, to i po porodzie zdecydowałam się na tą formę. Lekarka poleciła mi Cerazette i jestem bardzo zadowolona.
PaniMisiowa
"Cerazette" też stosowałam i mogę polecić bo nie miałam żadnych dokuczliwych skutków ubocznych.
Milewicz
ja mam założoną spiralę MIRENA.gwarancja- 99,99%. jej aplikacja oraz "noszenie" jest bezbolesne. czuję się z nią bardzo komfortowo. jest najlepszą wkładką na rynku. jej założenie kosztuje 1000 zł i służy na 5 lat. a miesiączki to przeszłość, tylko skromniutkie plamienie. szczerze polecam :)
monjuk
My z mężem stosowaliśmy po prostu prezerwatywy ale tylko dlatego, że mieliśmy w planach kolejne dziecko. Ale teraz po drugiej ciąży jak urodzę też planuje spiralę bo nie planuje więcej dzieci a wygoda nieoceniona. Koszt spory to prawda ale jestem zdania że warto.
mamaoscara
Również polecam Cerazette - zero skutków ubocznych tyle, że należy o tym pamiętać i ważna jest dokładność co do godziny bo te pigułki są bardzo czułe na takie odchylenia. Początkowo rozważałam też plastry, ale nie mam jakoś zaufania. Często chodzę na basen i się bałam, że się będą odklejać, nie działać - a na drugie dziecko jeszcze za wcześnie.
justy440
ja także posiadam mirene jest to najbardziej wygodna forma antykoncepcji, no i najbardziej skuteczna przynajmniej według mnie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.