Menu

Antykoncepcja w zastrzyku

Hej; mam pytanie,czy któraś z Was używa zastrzyków DMPA,bo na ostatniej wizycie lekarz mi coś takiego zaproponował,ale po przeglądzie opinii ogólnych na necie...wystraszyłam się i na razie jeszcze się zastanawiam,choć nie ukrywam,że byłoby by to super rozwiązanie.Jakie macie zdanie na ten temat? jeśli są mamy stosujące tą metodę,to poproszę o opinie...:)
Pozdrawiam!

magda13
 816  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina antykoncepcja

Odpowiedzi

Juli1303
Ja używam Depo-provery. Polecam gorąco. Kobiety w mojej rodzinie używają ich od lat
tlolek
na ja sie właśnie zastanawiam nad zastrzykiem..możesz napisać cos więcej ...ile kosztuje bo jak narazie to wiem że raz na 3 m-ce i co przez trzy miesiące nie ma okresu?
tlolek
* na razie miało być(grins)
magda13
Mój lekarz też gorąco mnie zachęca do tej metody,on akurat za taki zastrzyk bierze 100zł,i tak jak piszesz,co 3 msc.Wiem,ze podobno po odstawieniu nie jest łatwo tak od razu zajść w ciążę,ale w moim przypadku to nie istotne,bo dwójkę już mam:)
Obawiam się tylko by nie przytyć,nie mieć huśtawki nastrojów,jak to miałam podczas łykania tabletek...i ogólnie jakiś innych niechcianych efektów:)))
gochak26
ja sama tego nie stosuje ale moja kolezanka owszem. od 5 lat bierze te zastrzyki i tyle samo nie ma okresu... poza tym czuje sie ok. ja sama bym sie na to nie zdecydowała bo co bedzie jak je odstawi? mni to nie przekonuje....
mool
Moja siostra go stosuje ok.4lat i jest zadowolona.Urodziła synka i znów zastosowała zastrzyk.Ale ja bym się chyba nie zdecydowała...ten brak okresu to mnie przeraża jako coś nienaturalnego ,nieprawidłowego.A zresztą można ponim przyty i ponoc odwapnia kości.Mój lekarz mi to odradził.Ale znam innego lekarza bardzo dobrego i on to poleca,więc nie wiem.Chyba jego jedyne zalety to to że nie trzeba codziennie pamiętac o łykaniu tabletki.
kasia13_archiwum
Fakt jest rowniez taki, ze to co z antykoncepcji hormonalnej jednej kobiecie pasuje, to nie znaczy, ze musi rowniez pasowac drugiej.

Tak jest z pigolkami, tak jest rowniez z tymi zastrzykami.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.