Menu

Aparat ortodątyczny

Moj starszy syn-Bartek 8 lat,ma krzywe zeby,wydaje mi sie ze wymagaja leczenia,gdyz trójki zdecydowanie nachodza na dwójki.Planuje udac sie z nim do ortodaty.Znajoma powiedziala mi,ze to jeszcze za wczesnie na aparat ruchomy,a co dopiero na staly.Bartek nie ma juz mleczakow,a slyszalam ze im szybciej zacznie sie leczenie tym lepiej.A co Wy o tym myslicie?

Karo
 751  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie dzieci zdrowie zęby ortodąta aparta

Odpowiedzi

Ania
Witam, moja córka Pamela ma 15 lat i od 2- óch lat nosi stały aparat. Zdaniem naszego ortodonty dziecko może mieć założony aparat wtedy gdy ma wszystkie zęby stałe i zdrowe. Aparat ruchomy jest skuteczny gdy wada zgryzu jest mała. Z doświadczenia wiem, że dziecko nie chętnie nosi aparat ruchomy więc najlepszym rozwiązaniem jest aparat stały. Pozdrawiam, Ania.
justa
Jeśli masz wątpliwości to wybierz sie do ortodonty, taka wizyta rozwieje wszelkie wątpliwości. Uważam że to fajna, że juz teraz myslisz o aparacie dla Bartka :)
PaniMisiowa
Z tego co ja wiem, to Twój syn jest w dobrym wieku by pójść do ortodonty. Dzieci ze złym zgryzem między 8 - 12 rokiem życia są najczęściej kierowane przez dentystów czy pediatrów do takiego specjalisty.
paula80
Stały aparat ortodontyczny może nosić dziecko, które ma już wszystkie zęby stałe (w wieku 12-14 lat). Ale nie ma żadnych przeszkód żeby Twój synek nosił na razie aparat ruchomy. Na pewno mu to pomoże i dalsze leczenie jak już wszystkie ząbki będzie miał stałe będzie łatwiejsze. najlepiej jak udasz się do specjalisty i to dobrego specjalisty. Jeżeli chodzi o ząbki to nie ma co oszczędzać bo ząbki są na całe życie!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.