Menu

Ascofer (żelazo)

Wiem, że ascofer powinno się brać już przed ciążą bo wtedy najlepiej pomaga w zapobieganiu wad u dziecka. A co z przyjmowaniem żelaza? Tez mozna wczesniej brac aby zapobiec anemii? Mam do tego skłonności i chciałabym się zabezpieczyc aby w ciąży były mniejsze niedobory. Czy któras z mam ma jakieś doświadczenia?

Lwiczka
 1453  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Partnerstwo i Rodzina planowanie ciąży

Odpowiedzi

renata29
Przecież ascofer to jest żelazo to po co chcesz jeszcze dodatkowe brać?Zresztą żelazo lepiej przyswaja się z jedzenia niż z tabletek.Zadbaj lepiej o prawidłową dietę a nie faszeruj się tabletkami niepotrzebnie.Też mam skłonności do anemii,w obu ciążach biorę żelazo przepisane przez lekarza i wszystko jest dobrze.
Lwiczka
ups... chodziło mi o folik-przed ciążą(grins)
sque
Też mam skłonności do anemii ale ascofer lekarz zalecił mi brać dopiero jak miałam złe badania, czyli w drugiej połowie ciąży, folik brałam już 3 miesiące przed zajściem w ciążę.

@renata29 niektóre osoby mają problem z przyswajaniem żelaza z pokarmu i dlatego muszą brać w tabletkami, a nie bo mają taką ochotę. Ja od liceum mam problemy z krzepliwością krwi i właśnie z wchłanianiem żelaza przez mój organizm. Od tamtego czasu co pół roku jestem na kontroli u hematologa i praktycznie cały czas na tabletkach. W ciąży na szczęście tak źle nie było ale w drugiej połowie musiałam zacząć brać bo wróciły mi krwotoki z nosa i omdlenia oraz anemia. Pomimo odpowiedniej diety co jakiś czas muszę się wspomagać żelazem w tabletkach i zazwyczaj biorę ascofer. Po ciąży narazie mi się wszystko unormowało i cieszę się, że prawie półtora roku jestem bez tych tabletek, ale w każdej chwili mogę mieć nawrót.
renata29
@sque,ok,przecież nie mówię,że tabletki to samo zło,chodzi mi o to,że może na początek zanim zrobi się wyniki,zadbać o żelazo w pożywieniu a tabletki to dopiero w razie potrzeby
MamaMaya
ja od dawna miałam problemy z anemią i mimo dbania o dietę i brania żelaza to dalej miałam niedobory... tym bardziej w ciąży. najprawdopodobniej mam jakiś problem z wchłanianiem żelaza... i moje dziecko na poczatku swojego życia również miało anemie tak silna że wylądowałyśmy w szpitalu (placze)(placze)(placze)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.