Menu

astma

(placze) Proszę o poradę mój synek ma przewlekły kaszel całą zimę pokasłuje wczoraj byłam u lekarza i powiedziała mi że to może być astma dziecięca(dodam że ma 3 latka a od urodzenia ma alergię)Martwię się może wiecie jakie są objawy astmy?Z góryu dziękuję

aga24
 735  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

MANDRAGORA
Moja córka ma astmę oskrzelową , która ujawniła się jakieś 2 lata temu gdy córka miała (4) , kaszel głównie nasila w okresie zimowym , powodem są roztocza kurzu domowego , córka jest na wziewach i jest ok .
aga24
Mój też ma wziewy a jak sprawdziliście że to jest astma?
krasna1
spokojnie z astmą da się normalnie żyć
lekarz musi ją tylko zdiagnozować i dobrać odpowiednie leki
MANDRAGORA
Dokładnie tak jak pisze krasna1 - astma nie jest jakimś wyrokiem , grunt to pamiętac o lekach , by nie dopuścic do stanów zapalnych w oskrzelach , moja córka mimo astmy jest bardzo aktywna , choroba w niczym jej nie przeszkadza :)
aga24
tak tylko co to znaczy nie dopuszczać do stanów zapalnych w oskrzelach ja i tak chucham dmucham na niego
krasna1
to znaczy,ze musisz pamiętać o lekach dzięki,którym normalnie da się żyć.
pominięcie jednej dawki może spowodować pogorszenie stanu dziecka
aga24
A czy przy astmie też się wymiotuje bo mój mały wymoituje?
MANDRAGORA
Moja corka przy silniejszym ataku kaszlu wymiotuje , ale musi miec wówczas jakiś stan zapalny w oskrzelach , jeżeli zaczął dopiero brac leki na astmę to wszystko się unormuje
Wocial
Mój synek miał wykrytą astmę jak miał 2 latka terza ma pięć i jest uczulony na pleśniaki. Przez cały czs ma inchalacjie i kąpiele ozonowe. Jest coraz lepiej odkąd zaczełam kapiele. ma mniejsze ataki. Dasz rade nie martw się.
aga24
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi ale ja naprawdę już nie wytrzymuję nie dam rady patrzeć jak on się męczy wogólne nie ma apetytu to szok że musi tak się męczyć zadaję sobie pytanko dlaczego to on?
alinagj1o2
Czemu zadajesz sobie takie pytanie ?.Astma to wcale nie taka groźna sprawa.Dobra diagnoza i trzymać się lekarstw.Jakby miał jakąś ostrą astmę już dawno by się ujawniło.Ja mam dwóch synów z astmą mam w domu nabulizator elektryczny,mam tubę pikfometr,stale lekarstwa.Nie narzekam.Dzieci robią wszystko co chcą ,biegają zasuwają na rowerze.Jak kaszle i też wymiotuje może też mieć refluks taż są takie objawy.Jak bardzo się martwisz poproś o skierowanie na oddział alergologiczny to zrobią mu wszystkie badania za jednym razem. Myślę jednak że jeżeli było by źle to lekarz sam by dał ci takie skierowanie.
aga24
(prezent)(prezent) DZIĘKI DZIEWCZYNY!!!
ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWI AT!!!(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.