Menu

Astma infekcyjna :(

Mój Szkrab kaszle przeokropnie od listopada. Po litrach syropów, godzinach wziewów i oklepywań okazało się, że na g...o to wszystko było! (pout) Krzysio ma astmę infekcyjną. Pomogła jedna tabletka zażywana przez synka rano (niemal nie kaszle).

Czy jest tu jakaś mama, której Smyk zmaga się z tą chorobą? (nie mylić z "normalną" astmą) Chciałabym się poradzić i wymienić doświadczeniami.

amalka
 1675  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

astma infekcyjna

Odpowiedzi

lwica
Nawet nie wiem co to takiego, zaraz będę szukać, ale ze swoich doświadczeń z lekarzami wiem, że diagnozy bywają nietrafione, mojego syna leczyłam na alergię na roztocza, brał drogie lekarstwa, po których tylko przytył i nabrał wilczego apetytu, odstawiłam wszystko i jest ok, niekiedy tylko używamy maści majerankowej, kiedy ma bardzo duży katar i przechodzi jak ręką odjął, miał także skierowanie na usunięcie 3 migdałka, ale po konsultacji z innym lekarzem okazało się, że nie ma 3 migdała, ani przyrośnietych migdałów, mam jeszcze złe doświadczenia co do okulistów, ale nie będę się tu rozpisywać, warto zasięgnąć opini kilku lekarzy.
Tuptolek
ech my też mieliśmy stwierdzoną astmę ale oskrzelową, po badaniach u lepszego lekarza wyszło, że nie ma żadnej astmy, często lekarze jak nie wiedzą co dolega to coś wymyślają
Tuptolek
a w ogóle robili mu jakiś wymaz z gardła, a jakieś badanie alegriczne? A spirometrię dziecięcą?
Anemona
czyżby zażywał enkorton?
amalka
@Tuptolku na badania czekamy ale Krzysio ma objawy książkowe... To dopiero wstępna diagnoza i bardzo bym chciała by była błędna (pout)

@Anemono o losie broń przed sterydami! Osobiście "jadę" na Metyprecie i wyglądam jak chomik... Mały dostaje Montelak.
korek221
Z tego co wiem to "Montelak" to zamiennik "Sigulair" - ma ten sam skład ale jest tańszy - mój Grześ też to bierze co jakiś czas jak krzaczory zaczynają pylić bo to lek przeciwalergiczny i uodparniający.
Grześ jest mega alergikiem,ale udało mu się "uciec" przed astmą(grins)
Jak zarobi solidny kaszel i katar to ratujemy się Pulmicortem - wlewam go do nawilżacza i młody szybko staje na nogi
amalka
Też stosowaliśmy Pulmicort ale teraz (bez refundacji) kosztuje 100 zł. Czekamy na testy, ostateczną diagnozę i stwierdzoną chorobę przewlekłą- będzie refundacja.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.