Menu

Astma oskrzelowa

Czy są tu mamy dzieci chorych na Astmę oskrzelową?

Bo chciała bym się dowiedzieć jak to z tą chorobą jest jak łagodzić skutki, co robić by dziecko często nie dostawało ataków itd. Nie mam zielonego pojęcia o tej chorobie.
(pout)

Anemona
 716  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta chroba dziecko

Odpowiedzi

andziabuziak
mój syn półtora roczny zażywając leki przepisane przez alergologa jest zdrowszym dzieckiem.musiałam pozbyć sie kołderki z pierza,wilgoci,odpowiednia temp w domu dla niego to 18st.zimą.unikam wietrznych dni bo wiatr roznosi rożne pyłki alergiczne.
mycha2706
Moi obaj synowie mieli przez pierwszy rok swojego życia,z dusznosciami takimi,że od razu szpital...
Z Igorem praktycznie co miesiąc byliśmy na oddziale,z Hubciem zaczęły sie jazdy i mój R. wkurzony na szpital,z którego dopiero co wyszliśmy i po tygodniu znów atak choroby zadzwonił do Karpacza,że guzik go obchodzą terminy półrocznego czekania i jeszcze w ten sam dzień tam byliśmy.Fantastyczna pani ordynator dała Mu takie inhalacje,że po dwóch dniach wrócilismy ZDROWI do domu...
Jeżeli leki nie działaja tak jak powinny trzeba szukać innego alergologa,pulmonologa ,który tak dobierze leki,żeby jak najwiecej ulzyć dziecku w chorobie.
A i jak dziewczyny wspomniały..pierze,zabawki pluszaki poszły w odstawkę...
W Karpaczu zrobili też testy na co Hubcio może alergicznie reagować,wyszło ze na roztocza kurzu domowego i białko jajka kurzego...
Teraz odpukać *tfu,tfu*przeszło..ale zdarzają się jeszcze przy chorobie sytuacje,że się zasapie od razu mu robie inhalacje i przechodzi.
alinagj1o2
Ja bym ci mogła identycznie napisać jak Fasia77 ja też mam dwójkę z astmą i z tym da się żyć.Chłopaki zawsze byli ruchliwi i nigdy im nie zabraniałam biegania czy innego wysiłku,organizm sam da znać. w domu mam nabulizator-taki sprzęt do inhalacji elektryczny i pikfometr- bada się tym wydech dziecka jeżeli się mierzy codziennie można po wykresie przewidzieć zbliżające się pogorszenie i podać np silniejszy środek.Nie wiem jakie masz duże dziecko,ale moi mieli już badania jak mieli ok pół roku .Robi się to z krwi z żyły i już wiedziałam że mają astmę.już wcześniej byli na lekach a to badanie tylko potwierdziło.Astma nie jest taka zła da się przyzwyczaić to filmy tak to wyolbrzymiają a stosowanie systematycznie leków naprawdę wiele daje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.