Menu

Autyzm u dzieci

Wiem, że zabrzmi to trochę dziwnie...
Moja koleżanka ma dziecko autystyczne i mnie ta choroba fascynuje. Uważam że takie dzieci (większość z nich) są geniuszami. Są zamknięte w swoim świecie i odbierają realny świat inaczej niż my. Obserwowałam jej syna, który rozwiązywał zadania matematyczne i geometryczne, których nawet ja bym nie rozwiązała bez kalkulatora. Oni sobie dobrze radzą z tą chorobą, tym samym nie traktując tego jak chorobę, lecz jak dar. Ciekawa jestem, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

krynia
 832  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie geniusz dziecko autyzm choroba

Odpowiedzi

stella
Nie znam nikogo z dzieckiem autystycznym, ale słyszałam już o tym, że takie dzieci mają jakiś szczególny "dar" i zazwyczaj są lepsze od innych dzieci w jakiejś konretnej dziedzinie.
ricky
Do takich dzieci bardzo ciężko dotrzeć. Akceptują raczej tylko najbliższe grono rodziny i ufają tylko osobom, które znają od dawna.
artanis
Swego czasu chodziłam do prywatnego LO integracyjnego z chłopakiem który był autystyczny, natomist jego choroba pozwalała na kontakt z rówieśnikami. Niesamowity człowiek, był genialny z historii, natomiast nie dało się z nim w żaden sposób porozumieć. Było mi go żal. Zwłaszcza, że chłopcy robili sobie z niego żarty. Pamiętam jak raz wpadł w szał, bo owinęli go papierem toaletowym. Doczytałam wtedy, że osoby chore na autyzm wyrażają swoje emocje przez ruch i w momencie, gdy ten ruch był w jakiś sposób ograniczony, chłopak wyrzucił ławki przez okno i o mały włos nie zrobił komuś naprawdę dużej krzywdy.
baruki
ja mam takie ze widziałaś 1 autystyka i cie zafascynował co mnie smieszy wybacz
moje doswiadczenie z autystykami jest inne mało przyjemne byc moze troszkę rzeczywiście fascynujące ale najbardziej to przerazające
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.