Menu

Baby shower

Słyszałyście kiedyś o baby shower? Jest to impreza organizowana dla przyszłej mamy. Zaprasza się znajomych i znajomi przynoszą prezenty dla przyszłej mamy i jej dziecka.

"Organizowany jest w 3 trymestrze ciąży na życzenie przyszłej Mamy lub w formie imprezy niespodzianki, którą przygotowują w tajemnicy jej przyjaciółki. Najczęściej przyjęcie urządza się w mieszkaniu koleżanki, kuzynki, żeby nie obarczać przyszłej Mamy przygotowaniami i sprzątaniem po gościach. Można tez wynająć klub, restaurację. "

Co myślicie o takich imprezach? Byłyście na takiej imprezie, czy może same taką imprezę organizowałyście?

carla1978
 749  8

Odpowiedzi

sabina
Jest to raczej amerykańska tradycja, imprezy takie często są pokazywane w filmach. Jest to fajny pomysł, ale nie wiem czy jako osoba ciężarna miałabym ochotę na taką balangę ;)
artanis
@sabina: ma to swoje plusy, dostajesz prawie całą wyprawkę :)
sabina
@artanis: no tak, pod względem materialnym to masz rację :) Nie patrzyłam się na to pod tym kątem ;)
A Ty miałaś taki baby shower?
artanis
@sabina: Nie, prawie wszystko dostałam po rok starszej od Grzesia kuzynce, także nie potrzebowałam takiego przyjęcia.
Mnie się ta impreza kojarzy troszkę z wieczorem panieńskim, myślę, że to dość fajny pomysł:) Można posłuchać wielu ciekawych rad i nieźle się przy tym bawić :)
malaaaa
3 tygodnie temu koleżanki zrobiły mi takie przyjęcie, były soki owocowe, dobre ciasto i sałatki. Dostałam pełno ślicznych śpioszków, butków, grzechotek, rożek i inne super rzeczy. Może nie była to taka impreza z niespodziankami, ale bardzo fajnie było nacieszyć się moim dzieckiem zanim jeszcze przyszło na świat, a to już tak blisko, termin mam na 8 - boje się!
hogata
Ja się wcześniej nie spotkałam z taką imprezą, chyba w Polsce nie jest to jeszcze takie popularne
sabina
Coraz bardziej mi się podoba pomysł na taką imprezę... :)
kosia
Zgadza się z sabiną, że jest to typowo amerykańska tradycja. Za moich czasów (jak to brzmi) nie miął nikt o tym zielonego pojęcia. Ale ogólnie pomysł mi sie podoba o tyle o ile nie będą to jakieś takie dziwne prezenty typu łóżeczko - bo może przyszłej mamie marzy się inne i co wtedy? Będzie jej głupio wstawić inne i jest to takie zbyt zobowiązujące.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.