Menu

Bactrim....

Moj 3 letni synek ma biegunke i nasza pediatra zapisala mu bactrim. Kazala podawac co 8 godzin po 5 ml a na ulotce jest co 12 godzin po 5 ml. I teraz sie zastanawiam wg jakiego schematu podawac. Dziewczyny podpowedzcie jak wy podawałyście ten lek??

Runka
 1171  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie lek

Odpowiedzi

Runka
dziekuje :)
margolcia85
wg zaleceń lekarza - napewno w ulotce jest też napisane że lub wg wskazań lekarza :)
Maffi
Co 8 godzin, i to nie jest to samo co 3 razy dziennie ;) tylko musza byc rowne odstepy zeby działał.
iwona1985
wg zaleceń lekarza
smerrfetka
co 12 godzin zawsze.....(awve)
smerrfetka
a tak po za tym BACTRIM na biegunkę(krejzolka)
syla
wedłóg lekarza moje tez co 8 h dostawało i smerfetko nie zawsze co 12h
margolcia85
jak mój mały bactim kiedys dostawal to dostawal go 3 razy po 5 ml, i dziwi mnie to pytanie bo skoro matka jest mądrzejsza od lekarza to po co do niego szła - no sory ale mój lekarz za takei coś by ją zbluzgał nieludzko - raz misie oberwało za "mądrości" i dziękuję bardzo od tego czasu się go słucham a jak mam wątpliwości jadę do innego lekarza by się poradzić.
rozowa82
ja tez kiedys dostałam bactrim i podawałąm wg zalecen lekarza a jedna osoba twierdziłą ze mam głupiego lekarza bo kaze podawac inaczej n iz na ulotce (krejzolka)(smiech) no wiec są mądrzejsze matki od lekarzy
Oczywiscie nie dotyczy to żadnej z Was (grins)
Maffi
Chodzi przecież o stężenie leku w organizmie, jak lekarz chce co 8 godzin tzn ze ma być porostu większe, żeby lepiej zadziałało. Zawsze tak jak każe lekarz. U mnie w oddziale antybiotyki i inne leki podawalo się czasami we wlewach ciągłych bez jakiejkolwiek przerwy, zeby stężenie nie malało.
Maffi
Ps. Mi bactrim na wszystko pomagał ;) brałam raz, na przeziębienie, a wyleczyłam wszystko co miałam;) chroniczny katar, zapalenie cewki moczowej;) i przeziębienie tez ;) spokój na kilka miesięcy, teraz tylko czekam az urodze zeby sie znowu przeleczyć... bo już niestety wróciło:/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.