Menu

Badania

Niektóre z was wiedzą, że mój syn jest badany w kierunku autyzmu od 7 m-cy. Psycholog wyklucza autyzm a psychiatra też już coraz mniej jest pewna. Chciałabym zrobić Czarkowi badania krwi (obszerne-spory koszt), rezonans itd ale nie stać mnie a bez tego będziemy krążyć wokół problemu. Psychiatra dała nam skierowanie na eeg (i tak robiłam prywatnie bo termin był za pół roku)- wyszło w normie więc na rezonans dać nie chce, do poradni genetycznej też nie bo "Czarek jest za ładny". Neurolog to już w ogóle uważa, że robienie dziecku eeg to głupota bo on jest upośledzony i nic więcej nie zrobię- diagnoza w 3 minuty. Pediatra nawet na te badania krwi nie dała bo mam sprawdzić autyzm. Wiem jakie badania trzeba zrobić żeby wykluczyć wady genetyczne, niedobory hormonalne itd mające wpływ większy lub mniejszy na zaburzenia zachowania ale jak się sama nie wezmę to nikt nam nie pomoże. Jak wymusić na lekarzu badania?

Bestyjka
 412  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie badania lekarskie

Odpowiedzi

oli28
Ja bym wróciła do lekarza i męczyła go o skierowanie jak by mnie wywalił drzwiami weszła bym oknem.Powidz mu,żeby dał Ci pisemne uzasadnienie dlaczego odmawia Ci skierowania musi Ci coś takiego wystawić,Może się przestraszy i coś poskutkuje.Pisz gdzie się da,składaj skargi,może w którymś momencie ktoś pęknie.Powiedz,że nagłośnisz sprawę lekarze się tego panicznie boją bo nie jeden ma coś na sumieniu.
Bestyjka
Dzięki laski ;) Czarek ma specyficzne objawy np. brak kontaktu wzrokowego co świadczy a autyzmie ale bardzo lubi ludzi i komunikuje się- co w autyzmie nie występuje (trzeba to wypracować). Do tego do 2-3 r.ż,. miał objawy, które bez terapii ustąpiły co jest dziwne, a teraz występują objawy które powinny wystąpić do 3 r.ż. Dlatego tak ciężko go zdiagnozować. Psychiatra stwierdziła, że jeśli wykluczy autyzm atypowy (decyzja w marcu), to tu może być bardzo złożony problem. W grę wchodzi afazja dziecięca , uszkodzenie pnia mózgu (tu badanie mamy 25 lutego), wada wzroku, zespół łamliwego chromosomu X itd. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak ciężko wywalczyć skierowanie bo np. do poradni genetycznej dziecko musi mieć widoczną wadę;/ ja nie wiem skąd oni mają takie poglądy.
Bestyjka
Kochana ale ja to wiem, szkoda, że lekarze mają takie podejście. Zapisałam Czarka do okulisty (bo nie zbada go zwykły:/) na 22 września nie wiem czy się śmiać czy płakać. Dziś byliśmy na komisji lekarskiej mamy do 29.02.2016r. będą pieniążki na prywatne wizyty jupi!! chociaż raz nam szybko coś poszło i bez problemów.
Bestyjka
My dostaliśmy orzeczenie o niepełnosprawności w dniu komisji od razu. Od razu mogłam też złożyć podanie o legitymacje ale oni "nie świadczą usług ksero" i muszę jechać jeszcze raz. Do MOPSu wnioski złożyłam dzień po komisji tylko musiałam napisać oświadczenie, że nie będę się odwoływać od orzeczenia. Na prawdę byłam w szoku, że tak łatwo poszło i mam nadzieję, że nie będzie zgrzytów.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.