Menu

Badania lekarskie

Lekarka nie podbiła mężowi książeczki,badania ma aktualne do 6 marca.Wiem że jeżeli zakład pracy dał by mu wypowiedzenie ma 3 miesiące na znalezienie nowej pracy i dostaje wynagrodzenie w tym czasie.Jak to jest gdy lekarz nie podbije książeczki ?.To nie wina zakładu pracy że on nie może pracować.Może ktoś jest obeznany się w tym temacie,jak to wygląda ze strony prawnej. Proszę o pomoc,w tym temacie.Jestem załamana!.Jak on nie dostanie kasy nie damy rady.

alinagj1o2
 503  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina badania lekarskie

Odpowiedzi

jagoda30
sorki ale nie czaję, dlaczego mu nie podbiła? jest niezdolny do wykonywania pracy?jest na tym wypowiedzeniu czy dopiero będzie?
Anemona
ale powiedziała czemu nie podbije??
niech idzie na chorobowe, skoro i tak dostaw wypowiedzenie, to po co ma sie męczyć. będzie miał czas żeby sobie nowa prace znaleźć.
alinagj1o2
W zakładzie pracował 5 lat. Teraz dodali jeszcze jakieś badania zmienili ośrodek i lekarza i tam mu nie podbili z powodu wzroku.W umowie ma operator maszyn mimo że na żadnej maszynie nie pracuje czasami naciska na przycisk żeby coś tam przesunąć.Lekarz powiedział że to nie poważna wada ale na takim stanowisku nie może pracować. Powiedział żeby w pracy napisali mu inne stanowisko.W pracy mu nie zmienią bo innych stanowisk nie ma i wszyscy tak mają napisane. Nie wiem czy coś bardziej wyjaśniłam czy jeszcze namieszałam ,ale sama mam mętlik w głowie.
syla
Jeżeli ma niepodbite badania lekarskie a ma ważne do 6 marca to po 6 marca nie może już pracować bez aktualnych badań.
syla
No i to jest nasz karaj wpiszą ci operator maszyn a wcale nim nie jest a ty człowieku sie martw i przez taki debilizm ktoś moze prace stracić
lola86
Mój maż też nie może pracować w okularach na wysokości .M mocna wadę wzroku . Po prostu wystarczyło załatwić szkła kontaktowe .A był u 2 lekarzy którzy nie chcieli mu podbić badań . A trzeci stwierdził że zawsze idzie coś ominąć . (i nie dał w łapę lekarzowi ). Niech idzie do innego lekarze sie spytać co teraz zrobić .Na pewno mu pomogą
alinagj1o2
Nie może iść do innego bo zakład pracy ma podpisane z tym ośrodkiem i lekarzem umowę.
mala21
aleon dalej miałby pracę w tym zakładzie i jest z niej zadowolony? Jeżeli tak to może laserowa korekta wzroku jeśli się kwalifkuje.
alinagj1o2
Kochane jesteście .Ale ja pytałam się całkiem o coś innego.Czy przysługuje mu jakieś wynagrodzenie po tym czasie kiedy skończy się ważność książeczki.Normalnie miałby trzy miesiące wypowiedzenia. Teraz nie będzie mógł pracować ,czy przysługuje mu jakaś odprawa ,czy z dnia na dzień zostanie bez wypłaty. Dlatego się pytam bo są tu mamy pracujące w różnych dziedzinach i może któraś spotkała się z taką sprawą.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.