Menu

badania prenatalne - usg genetyczne

Witajcie! jestem w 8 tyg. ciąży i wczoraj na wizycie lekarz zaproponował mi zrobienie badań prenatalnych. Nie mam wskazań czyli trzeba będzie za to zapłacić. Jedyną przesłanką mogłoby być to że zanim dowiedziałam się o ciąży ok. 4-5 tydzień brałam przez tydzień anytbiotyki (Unidox). I sama niewiem co o tym myśleć. Mam jeszczeczas więc pytam Was co myślicie o badaniach prenatalnych? Warto je robić?

meg1601
 674  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie badania prenatalne usg genetyczne

Odpowiedzi

Nena
Jeśli uzalezniasz decyzję czy urodzic dziecko od tego czy bedzie ono zdrowe lub nie to zrob. Jeśli jest ci to obojętne ,to uwazam ze jeśli żadnych wskazań nie ma to po co robić bądź co bądź zawsze jest jakies ryzyko bo to ingerencja.
mateuszowa
Mam przykład podobny do Twojego.Nie wiedząc że jestem w ciąży zrobiłam RTG kręgosłupa odcinka dolnego (miednica!) i górnego.
Gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży powiedziałam ginekologowi o RTG i poprosiłam o badania prenatalne.Dostałam skierowanie ale za badania i tak musiałam zapłacic bo nie spełniam kryterii by miec je za darmo.Zrobiłam je więc płacąc z własnej kieszenie ale zrobiłam je tylko po to aby wiedziec czy z dzidzią jest wszystko w porządku i w razie gdyby nie było psychicznie się na to przygotowac.Dziś córka ma prawie 4 miesiące i jest okazem zdrowia.
czekoladka22
niewiem mi tam lekarz nie zaproponował nic takiego chociaż powiedziałam mu ze nie wiedziałam o ciąży piłam alkochol i brałam tabletki których nie powinnam brać w ciąży tak ze ja zrobiłabym chyba pierw badanie prenatalne i zobaczyła czy wszystko ok a potem ewentualnie jakieś inne ..
czekoladka22
A płaci sie za każde badania chyba ze miałaś którąś wcześniejsza ciażę zagrożoną z komplikacjami itp. wtedy mogą cie skierować do specjalnej kliniki czy jak to sie tam nazywa potrzebujesz wypisane skierowania przez twojego ginekologa i masz bezpłatnie tak ja mam ale tylko dwa usg za trzecie trzeba płacić 250 zł chyba u mnie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.