Menu

Badanie

Witam kochane,pytam z ciekawosci,czy robiłyscie wymaz na paciorkowca,jak byłyscie w ciąży? Pytam,ponieważ moja lekarka kazała mi zrobic między 35-37 tyg,a przy dwójce moich dzieci to nie robiłam nic takiego.Pozdrawiam

Anek
 693  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża

Odpowiedzi

MaLaCzarna
Oczywiście że robiłam. To bardzo ważne badanie.
Kordelia
Ja nie robiłam (wow)
MaLaCzarna
Zapytaj się swojego lekarza czym grozi zarażenie dziecka przy porodzie paciorkowcem i jakie są tego konsekwencje. Skoro lekarz kieruje na badanie to na pewno nie bez powodu.
kasiaczek
ja też nie robiłam
milcia22
od 2009 roku to badanie jest obowiązkowe, a przynajmniej bardzo zalecane i oczekują wyniku przy przyjęciu do szpitala przed porodem
kinia373
(wow) ja też nie robiłam, a ciekawe dlaczego ginekolodzy nie zalecają takich badań. Jutro mam wizytę, więc jak nie zapomne to go zapytam(wow)
piasekpustyni
ja miałam wymazy na początku i pod koniec ciąży na różne badziewia, ale bardziej dlatego że się dopominałam niż lekarz zlecił. chodziłam prywatnie.
anulka2281
Robiłam takie badanie ale wiem że nie każdy lekarz je zleca mimo że jest to bardzo istotne.
karolincia
Miałam przy drugiej ciąży nie każdy lekarz je zleca a jest ważne
agnese32
u nas to badanie przed porodem jest obowiazkowe bo jesli Ty masz jakies zarazki czy chorobe to dzidzius przy porodzie moze sie zarazic wiec lekarze podaja lek do zylnie aby ratowac dziecko nie Ciebie w moim przypadku tak bylo jak rodzilam corke daja kroplowke z lekiem bo jesli masz bakterie to malenstwo jest narazone - to jest wazne badanie (kwiatek)
Anemona
Miałam robinie i wyszło mi że mam paciorkowca dla kobiety nie jest to groźne, większość kobiet ma tą bakterie i nawet o tym nie wie. Ale jest ona bardzo groźna dla dziecko . Jak sie okazało że go mam to dostała globulki robione z antybiotykiem. antybiotyk doustnie i mąż też i miała sie upomnieć przy porodzie żebym dostała dożylnie antybiotyk. Drugi raz nie robiłam tego badani bo Gin powiedział że jak teraz wyjdzie że już go nie mam to i tak przed porodem mogę sie zarazić.
Pod czas porodu dostałam ten zastrzyk z antybiotykiem ale po odejść wód (powinno sie od razu po przyjeździe no porodówkę)dlatego Luśka miała robinie CRP i byłyśmy dłużej w szpitalu ale na szczęście okazało sie że jest zdrowa.
Anek
dziękuje za odpowiedzi kochane
Agata2728
tak teraz to ponoć badanie obowiązkowe ja miałam pobierany tydzień temu wymaz u mojego gina, wynik mamy mieć jutro.
tlolek
w obu ciążach miałam robione to badanie
sheryl
teraz już na szczęście trzeba to robić.
kinia373
(cukierek) Witam to znowu ja(kwiatek) Niedawno wróciłam od lekarza faktycznie powinno się zrobić to badanie, a jeśłi nie jest zrobione to przy porodzie dostajemy antybiotyk( standardowo przyjmuje się, że jesteś nosicielką i każda rodząca dostaje antybiotyk). Myślę,że lekarze o tym nie mówią bo to jest płatne badanie( podobno kosztuje ok 30zł). Jak zdąże je zrobić do porodu to dam Wam znać ile kosztuje w Poznaniu. Pozdrawiam
sara7777
robiłam w drugiej ciąży
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.