Menu

Badanie dna oka u 6miesięcznego bobasa

Nie mam pojęcia na czym polega badanie dna oka u 6-cio miesięcznego maluszka a 26sierpnia mamy takowe. Koleżanka stwierdziła że lepiej żeby tato był przy badaniu bo ja jestem za "miękka". Czy to jest takie straszne? Dzięki za odp.

joka26
 2921  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dno oko badanie dziecko

Odpowiedzi

joka26
Dziękuję za odpowiedzi, jestem spokojniejsza.
Pani w rejestracji uprzedziła że to potrwa 2godziny i mam zabrać pieluszkę tetrową.
Mam nadzieję że to będzie wyglądało tak jak piszecie.
kasia13_archiwum
Mysle, ze jest niewiele dzieci, jezeli takowe w ogole istnieja, ktore lubilyby miec zakraplane oczki. No a dodatkowo obca osoba z jakims dziwacznym urzadzeniem probuje cos z nimi robic. To naturalne, ze dzieci czuje sie przy takim badaniu nieswojo, nie mowiac o tym, ze moga sie bac. A ze sie bronia to tylko z tego wynika.
Badanie wyglada tak, jak to opisaly juz dziewczyny.
alina
Ja właśnie przed dwoma godzinami byłam z dzieckiem na takim badaniu (moja córcia ma 5 miesięcy). Mąż trzymał głowę, a ja ręce i nóżki, bo mała kopała i wyła straszliwie. Okulistka przez długą chwilę badała oczy. Wcześniej 3 razy zakraplała. Po pierwszym podaniu kropli czekaliśmy 15 min., potem 10,potem 5. Badanie nie jest przyjemne dla dziecka. Kiedy lekarka zbliżyła się, aby zakroplić trzeci raz, dziecko już płakało, bo wiedziało, co go czeka. Pewnie Twoja kol. miała podobne doświadczenia. Ale trudno, badanie trzeba zrobić, a dziecko w miarę szybko dochodzi do siebie.( moja mała zasnęła po wielkim płaczu, a lekarka stwierdziła, że czeka ją wizyta u laryngologa, bo pacjentka krzyczała jej prosto do ucha :) ).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.