Menu

Badanie EEG

Czy któraś z was robiła już takie badanie swojemu dziecku?Jak długo ono trwa i jak długo trzeba czekać na wyniki?Nas wysłał neurolog,badanie ma być wykonywane we śnie i zastanawiam się czy moja dzidzia tam zaśnie tak bez problemu.Jak to u was wyglądało?Pozdrawiam serdecznie:)

kiciunia
 1636  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie eeg badanie dziecko

Odpowiedzi

Twity12
Ja miałam niedawno takie badanie. Robione jest we śnie. WIęć ja na badanie pojechałam o 19.30. Ale cały dzień dziecku nie mogłam pozwolić spać. Było bardzo ciężko. A najgorsza była droga autem bo w aucie już mi zasypiała mimo tego, że mama ciągle ja zabawiała. Więc musiałm co chwila robić postoje wyciagać ja z autka i woetrzyć. Córka miała wtedy 14 miesiecy.
Równię miałam ją nie karmić 4 godziny przed badaniem. Dopiero na miejscu dawałam jej mleczko i usypiałam. Badanie się udało. Nadia spała prze zcałe badanie bez problemu (ale była padnięta) i wynki miłam 2 ml=inuty po badaniu. Byłam prywatnie.
Ale radzę też dziecko przemęczyć i nie pozwolić spać. A jak badanie ma być robione w ciągu dnia to obudzic bardzo wczesnie rano a nawet i w nocy. POWODZENIA
kiciunia
Dziękuję serdecznie:)Zobaczymy jak to u nas będzie wyglądać:)
jollka
Mój synek miał to badanie i wyglądało to w ten sposób że zapisani byliśmy na to badanie na godz. 12.00 ale w nocy o 24.00 musieliśmy go obudzić i nie pozwolić mu zasnąć do momentu badania, w tym celu kupiliśmy mu nowe zabawki które dostał w nocy po wybudzeniu aby go czymś zająć (kupiliśmy mu m.in. autobus którymi to wówczas był zafascynowany i to był strzał w dziesiątkę) Nie było lekko ale udało się i też tak jak u Twity12 najgorsza była podróż samochodem gdyż zaczął zasypiać ale jakoś to przetrwaliśmy. Nie pamiętam dokładnie ile trwało samo badanie ale synek przespał je całe, a po badaniu zabraliśmy go takiego śpiącego do domu i tak spał już do rana następnego dnia, taki był zmęczony. Na wyniki czekałam kilka dni ale to już zależy od neurologa kiedy po prostu opisze to badanie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.