Menu

badanie glukozy

Kochane jestem w 28 tyg. i dostałam skierowanie na badanie glukoza+75 mg pod obciążeniem. Będąc na wizycie byłam tak skołowana, że zapomniałam się zapytać lekarzowi czy mam mieć najpierw badaną samą glukozę, a potem wypić 75 i odczekać i teraz nie wiem. Na początku miałam robioną glukozę i była w normie. Nie pamiętam jak to dokładnie było, jak byłam z pierwszą córką, więc może mi coś podpowiecie?

joasik31
 511  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie badanie glukoza

Odpowiedzi

szybki2303
Hej
Ja jak miałam te badanie.To z tego co pamiętam kupiłam glukozę w aptece i na miejscu pielęgniarka mi ją rozpuściła i dała do wypicia.Na samą myśl robi mi się źle fuuu .A to dlatego,że było bardzo ale to bardzo słodkie,a ja nie słodzę.
jadzia23
najpierw pobieraja krew na czczo a pozniej daja ci do wypicia ta 75g roztwor. proponuje wziac sobie wode niegazowana bo pewnie godz lub dwie posiedzisz w poczekalni
daryjka87poznan
Kupujesz to w aptece idziesz do osrodka zdrowia, pielegniarka Ci to rozpuszcza i to pijesz. Dla mnie to była pychotka, wypilam i chciałam jeszcze :D
Madzik8889
Pobierają krew na czczo póżniej dają wipić glukoze(żeby nie była taka słodka możesz sobie przynieść z domu cytryne i dolać do tego) następnie po 2 godzinach znów pobierają krew.
joasik31
dzisiaj poszłam na badanie i okazało się, ze mam mieć tylko badanie pod obciążeniem, czyli dzisiaj już nie zrobię badania, jutro wstanę wcześniej i wypiję miksture i pójdę na badanie:)
usniada
hej (awve)
Jeżeli chodzi o glukozę to zależy od miejsca gdzie będziesz miała badanie albo będą mieli albo każą Ci kupić w aptece (u mnie mieli na miejscu).
Jeżeli chodzi o samo badanie to pobierają Ci krew na czczo później pijesz roztwór z glukozy ( proponuję wziąć połówkę cytryny i zapytać czy możesz sobie wcisnąć dużo lepiej wtedy smakuje) następnie po wypiciu czekasz godzinę pobierają Ci znowu krew i znowu czekasz godzinę i znowu Ci pobierają. Przez ten czas ja nie mogłam nic pić ani jeść, nawet zwykłej wody.
Powodzenia (grins)
karolcia514
ja kupowałam glukozę w aptece i lekarz kazał mi wypić w domu i zaraz po tem jechac na badanie :)
Grosik007
jestem po! Właśnie dzisiaj!! Idziesz z roztworem 75 g glukozy! Na czczo pobierają ci krew potem pijesz to świństwo i czekasz 2 h na czczo i modlisz się zeby nie zwymiotować! Po 2 h pobierają ci krew! POWODZENIA!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.