Menu

badanie glukozy we krwi?

jak wygląda badanie glukozy we krwi?
Za dwa dni będę miała po raz pierwszy. Proszę o odpowiedź.

niemirowska
 364  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie badanie glukozy

Odpowiedzi

oli28
Idziesz nad czczo pobierają Ci krew potem pijesz glukozę i chyba po godzinie znowu pobierają krew z tego co ja pamiętam.
alinagj1o2
Po glukozie miałam 2 razy pobieraną krew ko 1h i po 2h.Zabierz sobie niegazowaną mineralną no i coś ,,do siedzenia" jakąś gazetę lub książkę . Żebyś miała siły i nie zrobiło się słabo po badaniu coś do zjedzenia po wszystkim .
rozowa82
jakim obciazeniem glikozy masz?
Jesli 50 to pierwsze badanie na czczo i nastepne po godzinie..
Jesli 75 to ja miałam tak: pierwsze badanie na czczo po 30 minutach był wynik jesli jest ok to piłam to paskudztwo i dwa badania po pierwszej godzinie i po dwoch takze w labolatorium spedziłam całe trzy godziny...
Beatka9316
Idziesz na czczo pobierają Ci krew wypijasz glukozę... ( Jak dla mnie i chyba dla każdej kobiety która miała wykonywane to badanie.. Jest to wstrętne) no i później czekasz godzinę i na nowo pobierają Ci krew i tyle :) Najgorsze z tego wszystkiego to jest wypicie tej okropnej glukozy.. Ale na pewno dasz rade :)
MamaMateuszka
Nalepiej weź ze sobą swój kubek w którym Ci zrobią i połowe cytryny wciśnij do tego. Jest troszkę mniej obrzydliwe, tak doradziła mi znajoma pielęgniarka. Aha, jak radzą dziewczyny weź coś do czytania bo po wypiciu niestety trzeba siedzieć na d.... nie ma spacerowania;-)
malutka543
Ja w UK mialam pobrana krew, dali mi do wypicia Lucozade (bardzo smaczny gazowany napoj) mialam 5m na wypicie 0,5l butli i po godzinie ponowne badanie krwi.
renata29
Z cytryną jest całkiem znośne ale i bez niej nie jest wcale wstrętne :)
niemirowska
dziękuję za wypowiedzi w tej kwestii !!!!!!!!!! (bankimydlane)
czekoladka22
wygląda to tak ze kupujesz w aptece swoją glukozę taką ilość jaką zalecił ci lekarz zapewne 50 tkę i własną małą butelkę wody idziesz do przychodni "Naczczo" pobierają ci krew mieszają ci glukozę z wodą w kubeczku musisz ja jak najszybciej wypić i czekasz 2 godzinki najlepiej na siedząco potem pobierają ci drugi raz krew i tyle idziesz do domu zjeść śniadanko:D
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.