Menu

Badanie krwi

Za tydzień idę z Natalką na pierwsze badanie krwi i jestem wystraszona jak nigdy. Tym bardziej, że lekarz powiedział, że nie wystarczy pobranie krwi z paluszka tylko ze zgięcia łokcia. Zastanawiam się czy możńa podac dziecku coś na uspokojenie przed takim badaniem, bo dla niej zwykła wizyta u lekarza to koszmar a co dopero pobranie krwi.

orchidea
 1154  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

badanie krwi

Odpowiedzi

mariola79
Raczej nie daja nic na uspokojenie. Ja brałam dziecko na kolana przodem do pielegniarki, mocno obejmowałam i opowiadałam ulubiona bajeczke, nawet nie pisnął, a miał pobierane z obu raczek, Tylko, że synek ogólnie bardzo lubi chodzic do doktora a nawet w doktora sie bawic. Acha jeszcze mi sie przypomiało, ze zawsze przed taka wizyta robiłam próbe w domu, tzn pobieralismy krem na niby, ja jemu a on mi.
lara1982
Są takie plastry w aptekach lekarz mi propnował przed szczepieniem,powodują,że dziecko nie czuję bólu.Wspominaj małej ,że musicie takie badanie zrobic i nie pokazuj,że sie boisz bo ona bedzie sie bać podwójnie.
Wisienka
Tylko bliskość mamy !!!
orchidea
Z tym oswajaniem przez zabawę będę próbowała...
artanis
Ale czy te plastry, albo jakieś leki nie wpłynął na badanie krwi? Z tego co wiem, krew się pobiera na czczo. więc leki mogą źle wpłynąć na wynik badania... a może się mylę?
AGAO30
Ja swojemu kupiłam maśc EMLA. Polecana przez pediatrów. Przed pobraniem krwi smaruje mu żyłki w zgięciu łokcia, przyklejam specjalny plasterek onkluzyjny, ktory zamieszczony jest w opakowaniu razem z maścią. Żyły sa po pół godziny znieczulone. Ale mimo to, ze nic nie boli przy pobraniu krwi to mały i tak sie drze, poniewaz jest zły, że go się na siłe trzyma. Ja w sobote z Krzysiem jade na pobranie krwi i napewno maścią posmaruje mu miejsca wkucia.
krasna1
ja kiedyśpodałam syrop na uspokojenie-była taka potrzeba więc lekarz mi przepisał i stwierdzam,że nie pomógł.
Tak więc pewnie wystarczy posmarować emla i nie będzie czuć wkłucia.
AGAO30
KRASNA1 ma racje, zreszta już wymieniłysmy między sobą spostrzezenia na ten temat. POZDRAWIAM. Naprawde maść EMLA działa, tylko jest na recepte, ale warto ja mieć.
kasia13_archiwum
Ja podaje takie kropelki z Bachblüten... Kurcze, nie wiem, jak to sie nazywa po polsku. To mozna podawac juz niemowlakom. Nie sa uspokajajace, ale np. zapobiegaja histerii u dziecka... No i przy okazji jest duzo spokojniejsze.

Ale tez nie podawalabym przed badaniem krwi, bo mogloby wplynac na winik badania.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.