Menu

badanie na paciorkowca

Kochane czy robiłyście badanie na obecność paciorkowca? Ja będąc ostatnio u ginekologa (35 tydz.) miałam pobrany wymaz z pochwy do laboratorium na obecność paciorkowca. Dziś odebrałam wynik i jest ujemny, czyli dobrze. Chciałabym wiedzieć czy Wy też takie badanie robiłyście? Będąc z córką w ciąży 5 lat temu, nie robiłam takiego badania.

joasik31
 487  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie badania bakteriologiczne

Odpowiedzi

JUSTYNA300511
ja nie robiłam ani w pierwszej ani w drugiej ciąży
MaLaCzarna
Oczywiście że robiłam (kciuki)
jadzia23
tez robilam na oststniej wizycie czyli w 35 tyg ciazy w pierwszej ciazy tez robilam
kinia373
Ja robiłam w 39tyg, bo z tego co słyszałam to badanie jest ważne chyba miesiąc. Dziewczyna, która ze mną leżała to zrobiła wcześniej, podczas porodu powiedzieli jej, że wynik już jest nieważy i dostała antybiotyk. Prawidłowo przez całą ciążę powinno się zrobić trzy razy takie badanie.
andziabuziak
ja robiłam i mam paciorkowca gr B nie pamietam w ktorym tyg to bylo ale to sie ma ponoc do konca zycia. rodzilam naturalnie. tyle ze zaraz przed porodem i po porodzie dostawalam zastrzyk jakis. to bylo prawie 3 lata temu wiec ciezko mi powiedziec co to bylo.
Mysiulineczka
robiłam takie badanie w 38 tygodniu , u mnie akurat wynik był dodatni
renata29
w pierwszej ciąży nie robiłam,w drugiej tak
piasekpustyni
tak - gronkowce, paciorkowce i co tam jeszcze możliwe miałam robione
karolincia
Przy drugiej ciąży robiłam to badanie
Iwona1977
w drugiej i trzeciej ciazy robilam... gin daje skierowanie,teraz wiekszosc szpitali tego wymaga po niegdysiejszysz aferach z zarazeniani noworodkow
Panterka
robiłam, i dobrze, że są takie badania, bo niestety przy niewykrytym paciorkowcu, życie dziecka może być zagrożone.. To przykre, ale znajoma urodziła dzieciątko, które chwilę póżniej zmarło właśnie z powodu paciorkowca :(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.