Menu

Badanie ogólne moczu w ciąży

Cześć Dziewczyny :)
Przez dwa tygodnie czyli od 19tc do 21tc brałam luteinę - robiłam porządki w domu i trochę się przedźwignęłam. Następnego dnia potwornie bolał mnie brzuch i lekarz zalecił mi luteinę dopochwową i leżenie w łóżku. Ból minął po kilka dni. Ja jednak biorąc luteinę nie czułam się komfortowo i chyba stąd te moje wynik badań moczu. Poszłam m. in. na pobranie moczu biorąc luteinę. Wynik: Nabłonki płaskie: bardzo liczne wpw. Leukocyty: 10-15 wpw. Jak dla mnie to przez luteinę taki wynik tym bardziej, że poprzednie wyniki moczu były OK. Po ostawieniu luteiny po 3 dniach poszłam ponownie oddać mocz zgodnie z zaleceniem lekarza. Dzisiaj odebrałam wyniki i: Nabłonki płaskie: bardzo liczne wpw Leukocyty: 4-8 wpw. Mocz jaki oddaje to ten pierwszy z rana. Mam przychodnie pod domem, więc to dla mnie nie problem. Zastanawiam się czy to nie powtórzyć wyników za kilka dni. Wizytę u gina mam dopiero 11 lipca. Czy któraś z Was tak miała? Mój gin trochę zaniepokoił się poprzednimy wynikami. Te są trochę, ale to trochę lepsze.
Martwię się:/

Angie24
 3749  6

Odpowiedzi

Tuptolek
nie sądzę, żeby luteina wpływała na wynik, biorę ją całą ciążę, wyniki mam ok, pozdrawiam
Tuptolek
dobrze jest zakwaszać środowisko w moczu, że tak się dziwnie wyrażę, pijąc np. wodę z cytryną itp.
piasekpustyni
Ja też myślę że to nie od luteiny. Ja całą ciążę od początku do końca miałam bakterie w moczu i brałam przeróżniaste leki, ale nie pomagały;/ Ja na Twoim miejscu poszłabym jak najszybciej do lekarza no i duuuuużo odpoczywaj.
Angie24
Naczytałam się trochę, że leukocyty w moczu mogą wywołać przedwczesny poród i trochę się załamałam :/
piasekpustyni
Nie chciałam Cię straszyć ale mogą bo powodują przedwczesne pęknięcie worka owodniowego, dlatego idź jak najszybciej do lekarza. U mnie nie dało się wyleczyć tego żadnymi pigułami, ale może u Ciebie leczenie będzie skuteczne. Ja urodziłam dużo po terminie dzięki Bogu, ale zdarzas się, że przez bakterie kobiety rodzą i w 25 tygodniu. Idz jak najszybciej do lekarza, nawet prywatnie jeśli inaczej nie sposób sie dostać!!! Powodzenia!!!
karolincia
na pewno wszelkie zapalenia układu moczowego musisz leczyć to ważne, ja borykałam sie z tymi rzeczami non stop w ciąży i jak cos mnie niepokoiło to dzwoniłam do mojego ginka na bieżąco
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.