Menu

Badanie poziomu prolaktyny

Mam skierowanie na badanie poziomu prolaktyny. Ginekolog nie wspomniał o tym kiedy należy zrobić to badanie, powiedział tylko, że jak najszybciej. No więc się wybieram. Ale wyczytałam teraz że ważny jest dzień cyklu kiedy się robi badanie... tylko u mnie to inaczej bo nie mam miesiączki już 2 miesiąc i biorę właśnie leki na wywołanie okresu. Nie wiem czy iść teraz czy poczekać na miesiączkę - jak myślicie?

magdab
 5639  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie prolaktyna badanie

Odpowiedzi

Akoo
@magdab też miałam przeprowadzone takie badanie. Na badanie musiałam iść na czczo z rana także odradzam obitą kolację. Dzień wcześniej nie było wskazane zbytnio się wysilać i uprawianie seksu dzień przed raczej też w grę nie wchodzi.
kasia13_archiwum
Normalnie robi sie to w 21. dniu cyklu.
Jezeli myslisz, ze miesiaczke dostaniesz niedlugo to poczekalabym. Jezeli zas nie jestes pewna i mogloby jeszcze z tym czekaniem potrwac, to na twoim miejscu posluchalabym lekarza. Mysle, ze lekarze maja juz swoje metody, aby ocenic co jest jeszcze w normie a co nie.

A stabilny poziom prolaktyny jest niezmiernie wazny. Moze byc przyczyna np problemow z zajsciem w ciaze. Nie ma po prostu owulacji.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.