Menu

Badanie USG

Ile razy w czasie ciąży powinno się robic badanie USG? Moja znajoma jest w 7 miesiącu ciąży i robiła już kilka razy.

flora
 1440  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie usg ciąży usg w ciąży

Odpowiedzi

kachna30
Bardzo dobrze, że robiła kilkakrotnie. Defakto wystarczyło by jedno koło 22 tygodnia ciąży, ale dla pewności położnicy zalecają przynajmniej ze trzy. Pierwsze między 11. a 13. tygodniem, drugie między 20. a 23. tygodniem, a trzecie między 30. a 33. tygodniem. W razie potrzeby lekarz może zlecić dodatkowe badanie. Moja przyjacółka goniła chyba co miesiąc na USG :) Prywatnie oczywiście - placiła sobie za to ale tak ją cieszyło oglądanie maluszka, że nie mogła sobie odpuścić - i była spokojna że wszystko ok!
kachna30
Widzisz widocznie ile lekarzy tyle opini - z tym co miesiąc to przekoloryzowałam ale na pewno więcej niż 7 razy była. 3 standardowe i 4 nadprogramowe. Chociaż nie rozumiem dlaczego miało by to być niebezpieczne - nie spotkałam się z taką opinia jak dotychczas - i dlaczego w razie gdy coś jest nie tak można więcej skoro to jeszcze gorzej dla dziecka jak mówisz...

A moja koleżanka miała już wcześniej kilka razy problemy z donoszeniem ciąży i stąd taka nadwrażliwość- lekarz sam jej powiedział, że lepsze to i jej wewnętrzny spokój niż stres i strach bo to też się odbija na dziecku i ciąży.
dwudziestka
No skoro tak powiedział lekarz to pewnie wiedział co mówi - ale generalnie 3 USG w zupełności wystarczą! Nie widzę potrzeby żeby robić częściej chyba, że przypadek jest uzasadniony jak powyżej
free1edyta
A ja miałam robione badanie USG przy kazdej wizycie. I wszystkie znane mi kobiety, które rodziły w Belgii także miały robione co miesiąc (mniej więcej co tyle jest wyznaczana każda kolejna wizyta). Nie wydaje mi się też prawdą, żeby usg było szkodliwe dla dziecka. Słyszałam opinię, że nie wiadomo do końca jaki ma wpływ na dziecko, ale że szkodliwe-słyszę pierwszy raz. W każdtm razie mojej córce nie zaszkodziło :))
kasia13_archiwum
Pownno sie... 3 razy, jesli ciaza przebiega bezkomplikacyjnie.

Mozna... za kazdym razem. W Niemczech za usg na zyczenie, czyli takie poza tymi 3 obowiazkowymi, musi kobieta, ktorej ciaza przebiega bezkomplikacyjnie, dodatkowo prywatnie zaplacic.
kasia13_archiwum
Choc to tez jest zalezne od lekarza do lekarza. Sa tacy, ktorzy nie biora nic za to i tacy, gdzie ladnie trzeba zaplacic. Ale tak chyba jest wszedzie.
kasia13_archiwum
Ja przy moich poprzednich ciazach... i tej tez mialam przy kazdej wizycie usg robione. Zaszkodzic nie zaszkodzilo. Dziewczyny zdrowe.
Anna81
Ja słyszałam że powinno sie robic 3 do 4 jeśłi nie ma żadnych wiekszych do tego wskazań tak miałam pzrynajmnie ja do 8 miesiąca bo potem nagle zmarm moj gin i miałam problem do ktorego iść i potem przez miesiąc miałam chyba ze 4 do konca ciąży bo co lekarz to robił inaczej miałam juz takie nerwy że powiedziałam ze nie ide nigdzie bo żaden lekarz mi nie pasuje wszyscy są nie dla mnie nie mogłam się z żadnym dogać i powiedziałam że czekam juz tylko na poród
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.