Menu

Badanie USG w ciąży?

Jestem w 7 tyg.ciąży z czego ogromnie się cieszymy z mężem(grins), bo staraliśmy się 1,5 roku. To moja druga ciąża i niestety zagrożona, mam leki na podtrzymanie, mam się oszczędzać itd.
Teraz planuję chodzić do gina z NFZ, w pierwszej chodziłam prywatnie i wydałam sporo kasy, teraz nas na to nie stać.
Moje pytanie jest takie czy jak będę chodzić do gina to przysługuje mi tylko te 3 USG, bo tak słyszałam że jest?Czy może któraś z Was chodziła na kasę chorych i miała jednak wiecej tych usg robionych, z jakiś tam względów.Bo może zależy to od lekarza że jak chce to zrobi a jak nie to 3 tylko koniec?Dzięki za odpowiedzi
(kwiatek)

Brygidka82
 927  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie ginekolog ciąża badanie usg

Odpowiedzi

ADAMSKA98
wiesz ja miałam robione 3 razy ,ale kuzynka chodzila też na kase i miala wiecej dlatego ze miala tak jak ty ciąże zagrożona
jolla30
ja miałam wiecej i tez zagrozona była ciąża..
martus1988
wiesz mi lekarz powiedzial jak bylam w ciazy ze jak jest wszystko ok to 3 usg mi wykona w czasie ciazy , mimo ze w gabinecie mialam usg to sie nie fatygowal i tylko mialam 2 usg bo do 3 nie zdarzyl ,gdyz urodzilam (kwiatek)
niunia2776
ja miałam ciążę zagrożoną i też miałam wiecej razy robione usg
KlaudynaK
Jeśli coś się dzieje to lekarz daje skierowanie na usg, tym bardziej jeśli ciąża jest zagrożona. Ja dostałam 3 skierowania w pierwszych dwóch miesiącach, bo było podejrzenie ciąży pozamacicznej. Przysługują 3 badania USG według programu, ale to zależy tylko od lekarza. Sama też możesz zażyczyć sobie takie badanie jeśli jesteś nie pewna.
beatka7623
U mnie też była zagrożona ciąża i chodziłam co 2 m-ce To zależy od lekarza Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to wtedy zlecają 3 wizyt..

A tak poza ty to GRATULACJE (prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
beatka7623
*tym
malenia2427
ja przez dwie ciąże chodziłam do ginekologa na kasę chorych a pierwszą ciążę miałam zagrożoną wiec bodajże do 6 miesiąca miałam robione usg raz w miesiącu.
Natomiast z drugą ciążą nie miałam kłopotów wiec miałam zrobione tylko 3 usg.
więc jeśli ty masz ciążę zagrożoną to podejrzewam że będziesz mieć częściej robione usg.
zdrówka życzę(kciuki)(kciuki)
xkasiulax
miałam 3-usg robione na NFZ na początku,w środku i na końcu ciąży i raz byłam prywatnie
gim1asia
Jeżeli ciąża jest zagrożona i wymaga kontroli poprzez badanie USG lekarz bez problemu wykona ich tyle ile będzie potrzeba na kasę chorych- a jeżeli tego nie zrobi to warto zmienić lekarza ;) USG jest jednym z najlepszych narządów diagnostycznych.
gim1asia
oczywiście chciałam napisać,, narzędzi"
patrycja21
w zaleznosc, od sytuacji jesli by sie ocs działo napewno miałabys ich wiecej
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.