Menu

bajki edukacyjne

Jakie bajki pozwalacie oglądać swoim dzieciom?? Moja 3latka zaczęła się interesować bajkami i chciałabym ją mądrze ukierunkować.

haniola
 440  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak bajka

Odpowiedzi

amalka
Chcesz ją mądrze ukierunkować? CZYTAJ bajki, miast sadzać dziecię przed telewizorem.

Mój synek oglądał MiniMini, a w zasadzie to słuchał (?) MiniMini (grins) Bajki "leciały" w tle, Krzysio zaś układał klocki, puzzle, rysował... i na TV uwagi nie zwracał. Od zabawy odrywał go głównie "Niedźwiedź w dużym niebieskim domu", "Roztańczona Angelina" oraz... reklamy hehe
iwus198920
mój 3,5 latek ostatnio lubi oglądać Bolka i Lolka, Reksia, Smerfy
stokrotka79
Supercyfry, Hello kity, Miś Uszatek :))
halina21
są bajeczki superowe ale i beznadziejne my czytamy codziennie i na tv tez oglądają ale te które znam i które coś uczą ulubiony program to mini mini i cebebes ,Dora poznaje świat jest super tak samo klub myszki miki ,przygody Kajtusia też są fajne dla mnie ważne by nie było tam strachów i przemocy i wulgaryzmów itp. często oglądamy i czytamy razem opowiadamy co się dzieje i dlaczego tak postąpił dany bohater czy jakby dziecko postąpiło w danej sytuacji a nasze stare bajki typu Reksio,Bolek i Lolek czy pszczółka Maja są ponadczasowe :)
flame123
Dorę skazańcom powinni włączać.
zuuzza
Jakoś nie widzi mi się na razie puszczanie dziecku bajek, w których uczą co to waltornia albo przemycają angielskie słówka. Jeżeli chodzi o bajki emitowane w telewizji, to akceptuję tylko i wyłącznie te na MiniMini. Są mądre, ciekawe i pozbawione agresji.
haniola
Ja córce czytam, ale chce też od niej chwilę odsapnąć i jak pozwolę jej oglądać pół godziny jednorazowo to nie uważam tego za grzech a ja mam chwilkę dla drugiego dziecka. Jak oglądamy Dinopociąg czy Strażaka Sama, zdarza się nam wspólnie oglądać to mała zadaje bardzo dużo pytań, odnośnie bajki i wiem, że ją rozumie. Ostatnio się natłumaczyłam jak oglądała Sama, że każde zachowanie ma swoje konsekwencje bo mała nie mogła załapać. Strażak Sam nie raz udziela dobrych rad mieszkańcom Pontypandy a mała często wyłapuje o co chodzi i dopytuje się dalej żeby jej szerzej opowiedzieć.
migotka24
My czytamy dzieciom bajkę codziennie przed snem. Wybieramy jedną czytankę Brzechwy i do spania. Bajki w telewizji też oglądają , ale tylko na mini mini. Te śmiało można naśladować, wręcz moje maluchy kopiują zachowanie różnych bohaterów. Dlatego tak ważne jest by oglądali tylko pozytywne bajki.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.