Menu

banany

witam was. czy banany sa rzeczywiscie niebezpiecznym owocem bynajmniej mi tak powiedziano tutaj ze maja glisty ktore sie dostaja do organizmu. moja corka je uwielbia ? co wy na to ? jak czesto dajecie je dzieciom?(awve)

agnese32
 1712  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie banany

Odpowiedzi

aangelek21
Szczerze, to pierwsze słyszę... mój też uwielbia banany i je dużo i często, ale zawsze przed daniem mu banana obskubuje z obu stron czubki banana i tyle...
agnese32
ja tez sie zdziwilam ? powiedzieli mi wlosi ze w bananie sa malutkie glistki ? ja jak sa w srodku czarne to je wyrzucam ?(awve)(awve)
amalka
Kochana chodzi Ci zapewne o jajeczka moskitów... Od zawsze odkrawam te końcówki (bez ogonka) Choć szczerze powiedziawszy nie do końca wiem czy jest to konieczne... W jednym programie podróżniczym wspominano o moskitach składających jajeczka, w innym stwierdzono, że to bzdura... Nie wiem co myśleć i nie mam pojęcia jaka jest prawda (grins) Usuwam te końcówki chyba z przyzwyczajenia (grins) A banany uwielbiam!
Kasia1978
cinusa(smiech)(kciuki)
agnese32
dziekuje wam a ja tego nie robilam. Moja corka je uwielbia ja nie zabardzo bo mi smierdza ?(awve)
agnese32
i koncowki balwanow tez czasem trzeba odcinac ?(smiech)(smiech)(smiech)
marthakd
Mój synuś je banana codziennie uwielbia je:)
Poprostu końcówki mu odcinam:)
Magdzik
Ja też odcinam końcówki, jemy banany i żyjemy(grins)
xkasiulax
Jemy banany od zawsze odcinamy końcówki i tyle (glodna)
LaMandragora
Hellou...

Jak czytam takie bzdury, ze w koncowce banana mieszkaja glisty to mi sie dusza smieje.

Koncowki bananow sa pozostaloscia po kwiatostanie a odcinamy je, bo sa zwyczajnie gorzkie. Z tego wzgledu zwierzeta bananozerne (np. malpeczki) rowniez tych koncowek nie jedza. Zwyczajnie im nie smakuja. Nie ma tu powodow wyzszego rzedu. Jedynie smakowe.

Banany sa ok. Sa naturalnym zrodlem np. magnezu.
LaMandragora
A co do jedzenia to biorac pod uwage to cudo, ktore frunie do nas ciagle znad Japonii, czyli powietrze naladowane jodem promieniotworzym, plutonem i cezem, wiedzmy, ze teraz NIC nie jest zdrowe... jeno napromieniowane...
korek221
to o czym mówisz nazywa się "lambia"- to pasożyt ,który może lecz nie musi siedzieć w końcówkach bananów - odcinasz je i po sprawie(glodna)
Jajeczka lambii można też znaleźć w wielu innych miejscach , np na nieumytych rękach - stąd często lambiozę nazywają "chorobą brudnych rąk"(chora)
PatrycjaM
tak jak wyzej. Nie wiem ile córka ma lat, ale mój syn (3lata) jak jadł dziennie banana to miał problem ze snem. Są ciężkostrawne. Po odstawieniu po 3dniach przesypiał całą noc, teraz je ale nie dziennie i max jeden no i nie przed snem. To tak a propo bananów. (grins)
LaMandragora
Banany dzialaja zapierajaco, takze moga utrudniac wyproznianie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.