Menu

Bańki

Czy stawiałyście swoim dzieciom bańki takie bezogniowe ? Moja mała ma prawie 9 mies. i zastanawiam się czy takiemu małemu dziecku można stawiać bańki ? Wiem że pomagają... ale czy można takim małym dzieciom postawić ?

robaczek
 1214  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie bańki przeziębienie kaszel

Odpowiedzi

robaczek
moja mała złapała coś pierwszy raz... a jak się nie doleczy to potem ciągle będzie nawracać-chciałabym tego kaszlu pozbyć się na długi czas.....
babooshka
można je stosować jak dziecko skończy 2 latka, z resztą poczytaj sobie:http://www.medplus.pl/index.php?str=publikacje
babooshka
"Kiedy stosować
Bardzo ważne, by postawić bańki we wczesnym stadium choroby (wtedy jest największa szansa, ze nie dojdzie do jej rozwoju). Podstawowym wskazaniem jest uporczywy kaszel tchawicowo-oskrzelowy (raczej suchy). Występuje on w infekcjach wirusowych, przeziębieniach, stanach grypowych. Świadczy o tworzeniu się ogniska zapalnego, które wcześnie zaatakowane może ustąpić."
babooshka
NO i wazne by "baniek nie stawiać w okolicy serca, brodawek sutkowych, żołądka, nerek i na kręgosłupie", ja tam wierzę w ich działanie ale tez zaczekam aż dziecko skonczy te 2 latka...
OKlepuj plecki i podaj jakiś syropek wykrztuśny...
Achcha
A ja w piątek byłam u lekarki i pytałam o bańki dla starszego a ona powiedziała, że mogę też małemu postawić. Ja czytalam, że można od 10-12 m-ca zycia stawiać ale nasza pani doktor pozwoliła postawić małemu (6 m-cy) po jednej bańce bo on wygląda jak roczniak (10 kg i prawie 80 cm) .
Achcha
http://www.medplus.pl/index.php?str=faq
tu jeszcze inaczej radzą, co portal to inna granica wieku!
Nula139
Nigdy nie miałam do czynienia z bańkami
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.