Menu

Bardzo częste siusianie!!!

Witam
Mój synek 4,8 miesięcy strasznie dużo siusia,ale tez dużo pije.Przed snem potrafi wypić całą szklankę wody.Wcześniej robiliśmy usg i posiew moczu i ogólny mocz i wszystko było ok.Nefrolog powiedział tylko ,że pęcherz dokładnie się nie opróżnia,ale wszystkie badania ok były.Ostatnio u nefrologa byliśmy pół roku temu i niby wszystko dobrze.Lekarka powiedziała,że dzieci mogą siusiać do 5 lub 6 roku.W nocy na śpiocha wynoszę go 2 razy do łazienki,ale jak tego nie zrobię...to ,,powódź " w łóżku mam murowaną.Nie wiem czy on ze stresu tak siusia, czy za dużo pije?Dziewczyny, może ktoś miał taką sytuację?Bo zaczynam się denerwować.

Iwet28
 416  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie siusianie w nocy stres nefrolog

Odpowiedzi

amalka
Po pierwsze- po co podajesz płyny przed snem (wow) Wypij pół litra wody nim się położysz... na bank bez nocnej wędrówki do toalety się nie obędzie.

Po drugie- znam ten ból. Mój synek dopiero w okolicach 5tego roku życia zaczął przesypiać noc, bez "powodzi" lub mojej interwencji (jak Ty zgarniałam go śpiącego w środku nocy i stawiałam przed kibelkiem) Pediatra powiedziała, że chłopcy mają słabszy pęcherz i nie ma powodu do niepokoju. Którejś nocy, gdy mały spał z babcią, ta zapomniała go obudzić. To była pierwsza sucha nocka (grins) Spokojnie więc i nie martw się na zapas. Na początek nie podawaj płynów na 2-3 godziny przed snem.

Co zaś się tyczy dużego pragnienia, zapytaj lekarza. Może należy zmienić dietę? Może trzeba zbadać cukier? (tfu, tfu!)
maja1482
zgadzam się z @amalką w całej rozciągłości :)) ... ja dodatkowo tuż przed zaśnięciem wysadzałam dziecko(awve)
Iwet28
...odnośnie picia przed snem- właśnie za dużo pije-lekarka tak mi też mówiła...kabanosy się je przed snem-to i pić się chce,dzięki.Może faktycznie nie ma co się martwic na zapas.
piasekpustyni
Mój ma w drugą stronę, szklankę płynu to On pije czasem na cały dzień;/ i mało siusia co za tym idzie i miał z tego powodu też infekcje. Trzeba Mu podtykać picie... Ma 2,5 roku. Nie wiem czy Twój Synek ma takie pragnienie że tyle pije. Zbadaj Mu cukier i nie dawaj pić tyle na noc. Powodzenia!
Iwet28
Jak poczytałam Wasze odpowiedzi, to powiem szczerze,że słabo mi się zrobiło(placze),a raczej gorąco. Chodzi mi o badanie tego cukru.(pout)
izkalepszy
No jak dużo pije to i dużo siusia, znam to bo moja mała też dużo piła, zgadzam się żebyś nie podawała przed snem picia jak chce to daj mu tylko troszkę że dwa łyki no i przed samym zaśnięciem jeszcze wizyta w ubikacji
Iwet28
Dzieki za rady...wczoraj podałam mu ostatnie picie gdzieś po 18,czyli 3/4 szklanki.Przed snem 1 razy się wysikał porządnie,a potem jeszcze 2 razy po troszeczku.W nocy na śpiocha jeszcze 2 razy go wzięłam na siusianie,a potem jeszcze sam poszedł nad ranem.Nie wiem,już się denerwuje,a wizytę u lekarza rodzinnego mam dopiero we wtorek.(placze)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.