Menu

Bardzo skrócona szyjka macicy

Witam wszystkie netMamy :) (39 tydzień ciąży).. Dziś byłam u lekarza i powiedziała mi, że mam bardzo skróconą szyjkę macicy.. Co to znaczy?? Mam dziwną lekarkę i mi tego nie powiedziała o co w tym chodzi. Pomóżcie pleas ;(

Aniusia18
 2904  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża ciąża

Odpowiedzi

moniula
przed porodem szyjka najpierw sie skraca a pozniej rozwiera i wychodzi dzieciaczek. to normalne i nie ma sie czym denerwowac
renata29
a mój gin mi to nawet narysował jak mi się zaczęła skracać ale to było jakoś w szóstym miesiącu,wytłumaczył mi to tak,że normalnie szyjka jest zamknięta z obu stron a u mnie od zewnątrz zaczęła się otwierać i narysował takie rozdziawione trójkąty:)ale żebym się nie martwiła bo od wewnątrz jest ok ale dziecko naciska główką więc muszę leżeć żeby się nie otwierała z drugiej strony a pod koniec ciąży to jest normalne,że szyjka się skraca bo poród już blisko,nie przejmuj się:)
monique25
tzn ze nie długo urodzisz (grins)
euphoria29
Szykuj się bo niebawem przyjdzie na świat Twoje maleństwo!(prezent)
tlolek
tzn że niedługo koniec....w 39tc szyjka się skraca i to jest jak najbardziej pozytywna wiadomość .....(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
Magdzik
Ja miałam skróconą szyjkę już w 34 tyg., a to oznacza, że musisz dbać siebie i niedługo urodzisz(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek) Ja dotrwałam do 37. tygodnia(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.