Menu

"basen"

witajcie mam pytanie od ktorego mies.mozna wziasc dziecko na basen w czasie zimy? moja coreczka ma 3mies.czy juz bym mogla z nia isc? pozdrawiam i caluje

mamusia123
 642  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie basen

Odpowiedzi

patrycja21
wiesz ja nie wiem ale pewnie tak tylko najpierw nalezy sprawdzi takie kapielisko prze zabraniem małęgo dziecka, moze zapytaj lepiej swojego pedistre
rozowa82
pediatra ci wszystko powie ale chyba wczesnie mozna bo dzieci w tak wczesnym stadium umieją pływać a poźniej ta umiejętność za nika wiec zapytaj lekarza, poza tym musi on zbadać dziecko czy jest zdrowe...
MARZENAG
my zaczeliśmy chodzić na zajęcia pływackie:) z naszym miśkiem jak skończył cztery miesiące ale to były zajęcia gdzie temperatura wody jest większa niż zazwyczaj..bo w normalnej takiemu maluszkowi byłoby za zimno.
Circle
można iść. Ale w zimie, 3 miesięcznego bobasa, nawet na super basen dla niemowląt raczej bym nie ciągnęła. Grypy, przeziębienia i inne dziadostwa szaleją, a w wodzie, cóż nie czarujmy się, ozonowanie ozonowaniem, ale dzieci sikają, a i dorośli wchodzą z różnymi schorzeniami. Moich wzięlam jak mieli około 8 mcy na zwykły basen i też było super.
sweetnessa27
Można dziecko zabrać na basen ale tylko na basen dla niemowląt na zajęcia z instruktorką.
babooshka
MY na basen pierwszy raz poszliśmy jak Wiktoria miała bodajże 6,7 mc-y, ale najwazniejsza jest odpowiednia woda (jej temperatura), najlepiej jak jest mineralizowana, no i dobra organizacja (by na basen wziać nosidełko, ręczniki), a także przewijak na stanie.NO i musisz się liczyc z tym że dziecko niekoniecznie pozytywnie zareaguje na bycie w takim basenie. Nasza córcia za pierwszym razem popłakiwała chociaz trzymałam ja blisko siebie....Kolejne razy już były dużo lepsze, potem zrobilismy sobie długą przerwę i dopiero niedługo wybierzemy się znów na basen:)

Na co należy zwrócić uwagę wybierając się na basen z maluchem?

• czy basen jest dobrze przystosowany do bezpiecznego używania go przez najmłodsze dzieci. Ważna jest nie tylko czystość, ale i temperatura wody. Dla dzieci 2-3 miesięcznych najlepsza temperatura to 37 stopni (są to specjalne baseniki). Dla dzieci większych, od 5-6 miesiąca to 32-34 stopnie.
• czy na basenie jest odpowiednie miejsce do przewijania i ubierania dziecka, o odpowiedniej temperaturze otoczenia, bez przeciągów.
• czy basen posiada łagodne zejście do wody.
• ważna jest także głębokość wody. Powinna być dostosowywana do wieku dziecka i wynosić od 20- 120 cm. (od 2 miesięcy do 4 lat).
• czy przed każdorazowym wejściem do basenu woda jest sprawdzona pod względem czystości i temperatury.
babooshka
Aha, my byliśmy właśnie pod koniec zimy pierwszy raz na basenie ale osobiście nie wybrałabym się z 3 miesiecznym niemowlęciem w tym czasie na basen...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.