Menu

Becikowe

Na co przeznaczyłyście becikowe? Na codzienne wydatki, czy na jakiś konkretny cel np. wózek?

Ania
 2685  25

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Niemowlęta Opieka nad dzieckiem Zakupy Praca i Finanse

Odpowiedzi

monia79
2tys dostalam wszystko przeznaczylam na potrzeby dzidziusia bo to dla niego bylo
JUSTYS
2tys dostalam i wszystko poszlo na dominika:)
krasna1
a ja tysiaczek i odłożyłam na szczepienia,zresztą i tak mi nie starczy
JUSTYLKA
2 tys i miałam wielka frajdę w wydawaniu tego na Mateo...
krzysia
My odłożylismy. Wszystko juz było kupione zanim Wiki przyszla na świat
dostalismy tysiac złotych
anetakam0
dołożyliśmy i mam zmywarkę :)
Mandarinios
Z tytułu urodzenia dziecka dostaliśmy w sumie kilka tysięcy (z ubezpieczenia PZU, becikowe, zapomoga z mojej uczelni, zapomoga z MOPSU) Trochę poszło na życie ale praktycznie całą sumę przznaczyliśmy na Kubusia. Praktycznie na wszystko zaczynając od pieluch i chusteczek na ciuszkach i drugim wózku kończąc. Zwrot podatku, który otrzymamy na dziecko przeznaczymy na przygotowanie chrzcin.
kasia13_archiwum
Mieszkam w Niemczech i tu nie dostaje sie becikowego. Tylko przez 2 lata dostawalam 300€ wychowawczego na corki, a do 18 lat dostaje co m-c 164 kindergeld (tez takie pieniazki na dzieci)...
To co dostaje, czy dostawalam na dzieci... przeznaczam na dzieci... :)) I rowniez odkladam dla nich.
lara1982
Nie dostałam becikowego bo nie było jeszcze wtedy,a szkoda bo by się przydały.
Nanya
Dostałam 2000 zł + zapomoga z uczelni (350zł). Większość przeznaczyłam na wyprawkę dla dziecka (nic nie mieliśmy), trochę na dom. Zwrot podatku za 2007 (na dziecko) przeznaczyłam trochę na Mikusia, trochę na dom. Teraz zbliżają się narodziny kolejnego malucha i mamy do dokupienia tylko kilka drobiazgów, więc większość becikowego pójdzie pewnie na spłatę rat. Teraz przysługuje nam 2000 zł (już skończyłam studia). Zwrot podatku za 2008 (na 1. dziecko) pewnie pójdzie na pieluchy i bieżące potrzeby dla drugiego dziecka :)
Basia1980
JA równiez dostałam 1000zł i Wojtus miał wszystko skompletowane zanim się urodził, także łównie na szczepienia wydaliśmy chociaż i tak braknie bo czas na pneumokoki
malgosia
ja jeszcze nie wydałam,bo wyprawkę już mieliśmy, chciałam jakąś lokatę założyć, ale chyba też wydam na szczepienia na pneumokoki
zosiunia1218
tak ja słyszałam. Dopiero to wchodzi od listopada tego roku. jak pójdziesz póżniej niż w 12 tygodniu ciąży do lekarza,to już po becikowym. pozdrawiam.
magda13
Zazwyczaj przed samym przyjściem na świat maluszka wszystko jest gotowe,tak było w naszym przypadku.Pieniążki zostały odłożone,jednak po jakimś czasie znalazły zapotrzebowanie:)
Wisienka
Wózek kupili dziadkowie a po za tym wszystko bylo kupione zanim maluszek przyszedl na swiat wiec becikowe wydawalam stopniowo na ubranka itp dla dziecka :)
MamaOleczka
ja tez juz miałam wszystko skompletowane przed narodzinami Oleczka, tak więc becikowe: 2000zł + 500zł zapomogi z pracy, przeznaczyliśmy na codzienne wydatki.
Nanya
@mamarosa - od 10 tygodnia ciąży! Musi to być potwierdzone albo pismem od lekarza prowadzącego, albo kartą ciąży. Warto więc ją pilnować podczas porodu i pobytu w szpitalu, bo mi np. przy wypisie (z pierwszym dzieckiem) jej nie oddali.
Nanya
Podobno ten przepis ma dotyczyć tylko tych kobiet, których termin porodu wypada po 1 listopada 2009 (ustawa weszła w życie 1 stycznia 2009), ale w naszym kraju niczego do końca nie można być pewnym, więc ja wolę pilnować mojej karty...
syla
mamarosa trzeba pokazać zaświatczenie od lekaża nie do 12tyg. tylko do 10 dzisiaj czytałam artykuł
syla
po 10 tyg po becikowym
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.