Menu

Becikowe

Witam mamy i przyszłe mamy! Mam pytanko od czego zależy becikowe?zastanawiam sie bo jestem w 36 tygodniu ciąży.

schumi999
 671  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

JUSTYS
Przysługuje jednorazowo w wysokości 1 000 złotych na każde żywe urodzone dziecko. Zapomoga przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi faktycznemu albo prawnemu – niezależnie od dochodów. Wnioski o wypłatę świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka, a w przypadku gdy wniosek dotyczy dziecka przysposobionego – w terminie 12 miesięcy od dnia objęcia dziecka opieką albo przysposobienia. Wniosek złożony po terminie pozostaje bez rozpatrzenia.

UWAGA !

Zgodnie z nowymi przepisami ciężarne kobiety, aby otrzymać becikowe i dodatek po urodzeniu dziecka, będą musiały podczas ciąży pozostawać pod opieką medyczną, czyli regularnie chodzić do lekarza.
sweetnessa27
http://www.becikowe.com/?sr=zasilekrodzinny.html
sweetnessa27
http://www.becikowe.com/
sweetnessa27
pierwszy link jest do zasiłku,czyli tego drugiego tysiąca
drugi link dotyczy becikowego
miki1987
no tak ale weszło też ze kobieta musi sie zgłosić do lekarza przed 10 tyg ciąży
schumi999
ale to nie chodzi kiedy założona była karta ciąży,tylko kiedy dowiedziała się o ciąży tak?
miki1987
Jedyną pewną zmianą, która dotyczy becikowego i dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, jest konieczność przedstawienia w gminie zaświadczenia lekarskiego. Potwierdzi ono pozostawanie kobiety w ciąży pod opieką lekarza co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. Bez niego, od 1 listopada, gmina nie wypłaci tych świadczeń.
miki1987
Zgodnie z projektami zarówno becikowe, jak i zapomoga z tytułu urodzenia dziecka zostaną wypłacone, gdy matka co najmniej od dziesiątego tygodnia ciąży do porodu będzie pozostawać pod opieką lekarską. Zapomoga wynosi 1 tys. zł i przysługuje wszystkim rodzicom z tytułu urodzenia dziecka. Do dodatku (1 tys. zł) mają prawo rodzice i opiekunowie uprawnieni do zasiłku rodzinnego, których dochód netto nie przekracza 504 zł miesięcznie na osobę w rodzinie (583 zł, gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne).

Rodzice, aby mieć prawo do tych świadczeń, będą musieli przedstawić zaświadczenie wystawione przez lekarza, pod którego opieką pozostawała matka, albo kartę ciąży. W opinii Joanny Kluzik-Rostkowskiej, byłej minister pracy i polityki społecznej, zwiększy to liczbę kobiet w ciąży pozostających pod opieką lekarską. Dzięki temu zmniejszy się odsetek niemowląt z niską masą urodzeniową i zostanie ograniczona ich śmiertelność.
ADAMSKA98
zgadzam sie z @miki1...jest zmieniona ustawa co do becikowego
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.