Menu

beta hcg

czy oznaczenie beta hcg z krwi, w laboratorium, wykonuje się na czczo? nie mogę znaleźć w necie żadnej konkretnej informacji.

mammma
 2020  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie gonadotropina kosmówkowa beta hcg

Odpowiedzi

mammma
no ja też z reguły na badanie krwi typu morfologia, cukier itp. chodzę na czczo. ale w tym przypadku? nie jestem pewna czy koniecznie trzeba, dlatego pytam
Zana
beta hcg to badanie na wykrycie hormonu ciążowego i pierwsze słysze żeby trzeba było iść na czczo ale tak jak mówi superlaska1986 raczej i tak idzie sie na czczo bo z rana ...przynajmniej ja szłam z ranka bez jedzenia ale za to po kawce:-)
malgosia
na 100 % nie wiem, ale ja wszystkie badania w ciąży( typu morfologia, na toxoplazmoze i inne) opócz badania na cukier nie robiłam na czczo. Szłam 3-4 godziny po śniadaniu i było OK. I przy okazji unikałam mega kolejek porannch. Dla pewności spytaj w laboratorium.
Kajeczka
po wyniku b-hcg określą, w którym tygodniu ciąży jesteś. Ja robiłam zawsze na czczo .
mammma
@ malgosia... mi też się wydaje, że w większości oznaczeń(poza cukrem, hormonami tarczycy) to nie ma znaczenia. i wydaje mi się też że w pierwszej ciąży robiłam beta hcg 2 razy i właśnie popołudniu. ale kurcze nie pamiętam dokładnie. a te poranne kolejki-koszmar...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.