Menu

bez przedszkola

Czy dziecko bedzie sie dobrze rozwijalo jesli nie pojdzie do przedszkola.Jakos nie zapisalam swojej do przedszkola i teraz sie martwie jak to bedzie.

Eli1980
 739  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie przedszkole

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Wg mnie przedszkole jest jednak bardzo waznym miejscem. Moje corki szly dosc wczesnie, bo starsza majac 18 m-cy a mlodsza 26 m-cy.

Ale czy nie pojscie do przedszkola powoduje, ze dziecko bedzie mialo jakies straty?

No nie wiem...

Wiem natomiast, co przedszkole daje.

Duzo. Uczy kontaktow socjalnych z rowiesnikami, w duzym stopniu przygotowuje do szkoly... Takze na pewno ma wiele zalet.
Czasem sama zerowka to za malo.

To wlasnie w przedszkolu rowniez widac, jezeli dziecko ma jakies nazwijmy to luki, i gdzie trzeba by w czyms pomoc... np. jezeli chodzi o mowe, motoryke i inne etapy rozwoju.
malgosia
ja jestem zwolenniczką przedszkola, sama wspomnam swoje jako bardzo przyjazne i ważne dla mnie miejsce. Pamiętam też,że moja najmłodsza siostra, jak przyszło się ją za wcześnie odebrać z przedszkola, to bardzo protestowała- tak była spragniona kontaktu z rówieśnikami.
Myślę jednak ,że dziecko może sie rozwijać prawidłowo nie chodząc do przedszkola. Tylko trzeba mu poświęcić odpowiednią ilość czasu i uwagi, zapewnic kontakt z innymi dziećmi. Bo to jednak ważne,zeby dziecko uczyło się relacji z inymi dziećmi.
Zawsze mozesz zapisać ją za rok.
ania77
Ja nie bylam w przedszkolu i jestem mysle normalnie rozwinieta...(krejzolka)
ania77
P.S. W szkole bylam najlepsza w klasie...
alinagj1o2
Przed pójściem do szkoły powinno być roczne przygotowanie przedszkolne.Moim zdaniem to za mało.Teraz jest inaczej niż dawniej ja też nie chodziłam do przedszkola,a że dzieci chodzą że ich posłałam to jedna z najlepszych decyzji.(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
flame123
ja chodziłam do przedszkola 3 lata i wspominam tak sobie. Moja Zosia nie chodziła i ma bardzo dobry kontakt z rówieśnikami w zerówce. od pierwszego dnia szła do szkoły chętnie i z zapałem. nauka idzie jej także bardzo dobrze :)))
aniula
ja chodzilam do przedszkola i wspominam to b.pozytywnie, moj synek rowniez do niego chodzi(kciuki)(kciuki)(kciuki) i bardzo to lubi , ja widze ogromne zmiany na lepsze w moim dziecku, bardzo sie rozwinol manualnie, jest bardziej kreatywny(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)minusów szczerze mowiac nie widze (grins)(grins) no moze tylko to , ze choruje(chora)(chora)
Juli1303
matka nie jest w stanie zapewnić tego wszystkiego w domu, czego dziecko sie nauczy w przedszkolu. Więc jestem jak najbardziej za. Z resztą takie dzieci potrzebują kontaktu z innymi dziećmi. Nie wiem czy lepsze jest odizolowanie dziecka i próbowanie nauczyć go samodzielnie wszystkiego. Zwykła nauka piosenek, wierszyków idzie lepiej wśród dzieci
alinagj1o2
Twoje dziecko ma 3 lata,więc nie martw się.Moje w tym wieku już chodziły,ale ja pracowałam i nie miały z kim być.Twój wybór, ale zapisała bym na przyszły rok.Niektóre przedszkola zapisy rozpoczynają wcześnie.(awve)(awve)(awve)(awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.