Menu

bezpieczenie a ciaza

czesc dziewczyny,czy ktoras byla w podobnej sytuacji jak ja? Zanim dowiedzialam sie o ciazy to stracilam status osoby bezrobotnej na 6 miesiecy tak wiec i ubezpieczenie.Z tego co sie dowiedzialam bo dzwonilam do Biura praw pacjenta to kobiety w ciazy i w pologu sa ubezpieczone,tak gwarantuje ustawa.Ale jak to jest w praktce,czy tylko karta mojej ciazy i dowod osobisty wystarczy okazac w szpitalu???

dzikakobieta
 515  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie ubezpieczenie dla mam

Odpowiedzi

dzikakobieta
jejku sorki zjazdlam literke ubezpieczenie(krejzolka)
mamaKACPERKA
ja rodzilam rok temu i niemusialam pokazywac ubezp. tylko wyniki,dowod i karta ciazy
ulenka091987
jak sszłam do pierwszego porodu to kazali pokazać ubezpieczenie, a przy drugim porodzie nie pytali mnie czy mam ubezpieczenie, więc to zależy od szpitala, ale wystarczy mieć ze sobą kartę praw pacjenta i jak jesteś w ciąży to mają obowiązek Cię przyjąć bez płacenia, a o ubezpieczenie pytają po to, żeby nie musieli sprawdzać czy jesteś ubezpieczona czy nie, wtedy szybciej się rozliczają z NFZ a tam gdzie mówią, że trzeba zapłacić za pobyt w szpitalu to żerują na niewiedzy kobiet
karolincia
no nie wiem u nas trzeba pokazywać ubepieczenie na izbie przyjęc przed porodem ale wczesniej na wizyty nikt mi sie o ubezpieczenie nie pyta
Justyna100
Ja rodziłam w styczniu i musiałam pokazać dowód ubezpieczenia ale jeżeli jesteś mężatką i nie pracujesz to twój partner moze w pracy u siebie zgłosić cie do ZUS-u.
aklicenka
No ja tez musialam miec ubezpieczenie pamiętem ze jeszce specjalnie leciałam do pup ja pod pieczętować jak szłam do szpitala na kilka dni.
Basia88r
Mi mówili, że jeśli mam ubezpieczenie to muszę je pokazać, ale jeśli go nie mam to też nic się nie dzieje. Po prostu szpital musi wiedzieć od kogo ma ściągnąć kasę za opiekę nad Tobą.
Basia88r
a dlaczego straciłaś ten status, aż na pół roku???
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.