Menu

Bezpieczeństwo dziecka

Co sądzicie o wszelakich środkach bezpieczeństwa dla dzieci typu kaski, ochraniacze itd? Nasze pokolenie jeździło na rowerach czy na łyżwach bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Dzisiaj wszystkie maluchy są w kaskach, a wszystkie kończyny zabezpieczone są ochraniaczami. Czy waszym zdaniem to dobrze? Czy same stosujecie tego typu zabezpieczenia dla dzieci? Ciekawi jesteśmy waszych opinii.

Ania
 908  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

sport bezpieczeństwo

Odpowiedzi

margolcia85
Mój Mikołaj ma tylko kask na rowerek, nie stosujemy inncyh ochraniaczy że zedrze kolano czy lokieć to się nic nie stanie - spodnie czy rękaw sie zszyje a rana się zagoi:) Głowa to jednak głowa i wolę ją chronić:)
sheryl
To że za nasze pokolenie nie stosowało ochraniaczy, kasków czy pasów bezpieczeństwa w samochodzie to nie znaczy, że robiło dobrze. Ja nie wiem co ludzie się tak podniecają tymi wspomnieniami z lat '80, że nic nie używaliśmy i dobrze było. Do czasu. Jakby się zdarzył wypadek nie było już tak dobrze.
Tak, stosuję kask u dziecka na rowerku, a jak będzie uprawiał bardziej ekstremalne sporty, będzie więcej ochraniaczy.
emiliab
Dzieci zawsze zapięte pasami w samochodzie, kask na rowerze ok. Niektóre dodatkowe zabezpieczenia tylko zabierają przyjemność z rowerka, bo niestety są niewygodne.
alinagj1o2
Moi chłopcy na rower chodzą w kasku.Jak biorą deskorolkę lub rolki karzę zakładać ochraniacze na łokcie i kolana. Nie raz upadli,dobrze dopasowane ochraniacze i kaski wiele dają.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.