Menu

Bezpieczeństwo dziecka na drodze

Czy zaznajamiacie dzieci z tematem zasad bezpieczeństwa na drodze? Czy idąc ulicą w towarzystwie dziecka same przestrzegacie przepisów dając dobry przykład dziecku, czy też zdarza wam się przejść przez ulicę na czerwonym świetle, lub z dala od pasów? Czy wasze dzieci noszą odblaski, które sprawią, że kierowca nawet po zmroku zauważy dziecko? Opowiedzcie jakich starań dokładacie, aby wasze dzieci były bezpieczne na drodze.

Ania
 1256  3

Odpowiedzi

korek221
oczywiście że zaznajamiam Grzesia z regułami panującymi na drodze:) Mały wie ,że można przechodzić na pasach i tylko na zielonym świetle , ma odblaski na ubrankach ,butach , tornistrze , wie że trzeba iść chodnikiem lub poboczem, na razie Go odprowadzam i przyprowadzam ze szkoły ,ale przecież w końcu będzie chodził sam - musi być samodzielnym facecikiem:))
daryjka87poznan
Moja jest jeszcze malutka ale wie o co chodzi bo gdy staniemy zawsze na przejsciu kaze mi nadusic przycisk zeby zapaliło sie zielone. ;)
smerrfetka
uczę małą że jak będzie starsza i bardziej samodzielna będzie musiała prześć przez ulicę to tylko i wyłącznie na zielonym świetle i to jeszcze spojżeć w prawo i lewo,bo wariatów nie brakuje,tam gdzie sygnalizacji nie ma ma poprosić kogoś dorosłego by jej pomógł przejść przez jezdnie,lub gdy auta są naprawde daleko...OCZYWIŚCIE ZDAŻA mi się przejść przez jezdnie na czerwonym świetle(smutna)jestem duża..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.