Menu

Bezpłciowe imiona będę dozwolone w Polsce. Jesteś za czy przeciw?

Miesięcznik “Wprost” informuje o możliwych zmianach w prawie polskim, zgodnie z którymi rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona bezpłciowe jak np. Fifi czy Angel oraz zdrobniałe, jak np. Kasieńka czy Olusia. Czy wiedziałaś, że obecnie nadawanie tego typu imion jest niezgodne z przepisami polskimi? Otóż to! Dlaczego takie zmiany? Jednym z powódów jest to, że coraz więcej Polaków wchodzi w związki małżeńskie z cudzoziemcami. Jesteś za czy przeciw zmianie w przepisach? Czy nadałabyś swojemu dziecku takie imię?

Ania
 820  9

Odpowiedzi

ada410
Każdy nadaje imię swojemu dziecku zgodnie z własnym sumieniem. Ale bardzo współczułabym dziecku które miałoby na imię Fifi :((
A co do zdrobnień...Chociaż np. u mojej kuzynki córa ma na imię Katarzyna, to i tak wszyscy mówimy do niej Kasiu czy Kasieńka. A u moja sąsiadka na Oliwię woła Ola, więc jak widać jedno drugiemu nie przeszkadza :))
amalka
Skoro mamy już Dżenifer, Dżona, Paskala... może być i Angel :) Grażyna też była tylko postacią literacką, wszak imię wymyślił Mickiewicz. Z czasem wszystko się "przyjmuje" i przestaje dziwić. Swoją drogą są imiona "bezpłciowe", które mi się podobają :)
alinagj1o2
A niech robią co chcą . I tak jest dużo dziwacznych imion . A zdrobnienia były ,są i będą czy je wprowadzą czy nie .
hiVision
Gorsze jest to, że ludzie nadają imiona ludzkie psom i później Kuba mojej siostry kojarzy mi się z jamnikiem a jak ksiądz nazwał swoją sukę Maja to już w ogóle zrobiło mi się słabo ;)
mammma
najbardziej psie imię dla chłopca to max (lub maks). bez pudła, tyle samo dwu- co czwornożnych.
Kordelia
Ja jestem tolerancyjna - niech każdy nadaje takie imię jakie mu się podoba ;)
kasiaczek9911
Ja osobiscie na dala bym swojemu dziecku takiego bezplciowego imienia. Mojej coreczke planuje dac na imie Nikola, a np. Nikus moge do niej jedynie mowic zrdobniale jak bedzie malutka:) Ale nie kazdy ma prawo wyboru i swojego zdania:))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.