Menu

białko w moczu

Jestem w 12 tygodniu ciąży. Właśnie odebrałam wyniki badań. W moim moczu znajduje się białko 18 mg/dl. Jutro idę do lekarza. Wiem że białka nie powinno być wcale. Co może oznaczać jego obecność i jakie mogą być konsekwencje? Proszę o odpowiedz.

just24
 1177  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża ciaża

Odpowiedzi

Mandarinios
może to być równie dobrze trochę wydzieliny pochwowej... dlatego pierwszy strumień moczu powinno się puścić a pobrać kolejny. Pierwszy strumień zawiera to co się nagromadziło w nocy no i to co wypływa z pochwy... Narazie spokojnie...
just24
rzeczywiście to była próbka 1 strumienia... mimo to odchodzę od zmysłów...
monique25
ja tez tak miałam lekarz mi kazal powtorzyc ale w taki sposób troche wysikac i dopiero próbke pobrac (grins) i nast. badanie było o.k (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
aniula
bialko w moczu moze swiadczyc o zatrociu ciazowym(zlosc)(zlosc)(zlosc) ale niekoniecznmie, spokojnie, lekarz ci wszystko wyjasni(kwiatek)
mammma
"...Pojawienie się białka w moczu (jednym z objawów jest duża „pienistość” moczu) może świadczyć o schorzeniach nerek lub dróg moczowych. W przypadku tych chorób obserwuje się znaczną utratę białka z moczem. Białko w moczu jest również wykładnikiem jednego z powikłań ciąży, jakim jest EPH-gestoza (zatrucie ciążowe). Niewielkie ilości białka mogą pojawić się w moczu w czasie wysokiej gorączki, pod wpływem nadmiernego wysiłku fizycznego lub przemarznięcia..."
"...Białkomocz i obrzęki nie znikające po odpoczynku mogą być objawami gestozy tzw. zatrucia ciążowego. Niepokojący poziom białka w moczu to powyżej 0,5 g/l.
Staraj się mieć dietę małosolną- unikać soli(powoduje zatrzymywanie wody w organizmie-obrzęki), łykaj kapsułki z tranem lub wiesiołkiem. Zrezygnuj z kawy i mocnej herbaty.
Zaleca się dużo wypoczynku ( na lewym boku-poprawia krążenie krwi w macicy i nerkach) ponieważ przy aktywnym trybie życia u ciężarnej z gestozą następuje obniżenie przesączania kłębkowego-zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększa się natomiast zwrotne wchłanianie wody tzn. prowadzi to do powstawania obrzęków. Obserwuj przyrost masy ciała oraz kontrola ciśnienia.
Gdyby pojawiły się objawy takie jak:
Zaburzenia widzenia, gwałtowny wzrost ciśnienia, tiki , skurcze dłoni, ogólne pobudzenie lub silne bóle głowy zgłoś się do lekarza!!..."

infromacje pochodzą z: forumginekologiczne.pl i rodziceradza.pl

pozdrawiam
(awve)(awve)
mammma
0,5g/l to jest inaczej 500mg/l a Ty masz tylko 18mg/l, więc spokojnie
just24
dziekuje serdecznie (kwiatek)
melka102
Nie martw się na zapas. Obecność białka w moczu może być spowodowane nieprawidłowym pobraniem próbki do badania. Ja tak właśnie miałam, dopiero później trochę poczytałam o sposobie oddawania moczu do badania, sama dla siebie zrobiłam posiew i okazało się, że wszystko jest w porządku. Poza tym nawet jeśli okaże się, że rzeczywiście masz w moczu białko, to nie denerwuj się, dziecku nic nie grozi, a Tobie lekarz przepisze tabletki i będzie ok. Głowa do góry i wierz mi, nie warto się stresować, ja też spanikowałam kiedy odebrałam swoje pierwsze wyniki, a teraz wiem, że niepotrzebnie. Pozdrawiam i życzę Wam dużo zdrówka.(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.