Menu

BIAŁY CZY CIEMNY????

Tak do poprzedniego pytania.To podajecie dzieciom ciemne czy jasne pieczywo?Uważacie że to ma jakies znaczenie dla zdrowia i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych?

JUSTYLKA
 1215  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat zdrowie

Odpowiedzi

loona20
ja osobiscie podaje oby dwa :) i białe i ciemne :)(grins)
mammma
niemowlęta powinny jeść tylko pszenne pieczywo. a starszym dzieciom na pewno posłuży różnorodność. razowe pieczywo lub z ziarnami z pełnego przemiału jest zdrowsze. zawiera cenny błonnik.
Anek
my jemy obydwa rodzaje pieczywa,ale małemu daje jeszcze pszenny chleb(grins)(grins)
JUSTYLKA
no właśnie Kasia13 ja mam wątpliwości czy jak zacznę od bialego czy maluch będzie chcial ciemne ,z dziewczynkami dawałam biale i teraz o ciemny chlebek toczymy boje...mam ochote przejśc na zdrowszy sposób zywienia...no i od czegoś trzeba zacząć...
mammma
@Kasia13 ogólnie się nia zaleca, bo razowe mąki i całe ziarna zbóż mogą powodować uszkodzenia jelit. ale jeśli umiesz wybrać odpowiedni, to będzie na pewno bezpieczny.
mammma
ogólnie w zaleceniach żywieniowych jest dużo ostrożności i chuchania na zimne. raczej chodzi o to by młodzi rodzice zorientowali się kiedy podawać poszczególne grupy produktów. jeżeli uważnie obserwuje się swoje dziecko, nie szarżuje z nowościami, to można "poeksperymentować". zwłaszcza, że często kierujemy się własnymi upodobaniami żywieniowymi. ja też nie zawsze ściśle trzymałam się zaleceń ale robiłam to z pełną odpwoiedzialnością i rozwagą.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.